Evroliga kaznila Janakopulosa sa 100.000 evra zbog vređanja sudija i čelnika lige | Arena Sport
srb
najnovije
Evroliga

Evroliga nije imala milosti: Kazna za Janakopulosa od 100.000 evra zbog vređanja sudija i čelnika lige

komentari (0)

Izvor: Tanjug.rs

05.05.2025 19:40
Dimitris Janakopulos, gazda Panatinaikosa Guliver/Christian Kolbert
Dimitris Janakopulos, gazda Panatinaikosa

Rukovodstvo košarkaške Evrolige saopštilo je danas da je vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos kažnjen sa 100.000 evra zbog vređanja sudija i čelnika lige.

Janakopulos je ranije na društvenim mrežama uputio uvredljive komentare arbitrima koji su sudili utakmice između Panatinaikosa i Efesa, kao i predsedniku Evrolige Dejanu Bodirogi.

"Gospodin Dimitris Janakopulos, većinski vlasnik Panatinaikosa, kažnjen je sa ukupno 100.000 evra zbog neprimernih izjava na društvenim mrežama koje se tiču suđenja, vređanja drugih ekipa, pojedinaca i organizacije Evroliga. Kažnjen je po članovima 24.2 b), c) i d) po disciplinskom pravilniku Evrolige", navodi se u saopštenju Evrolige.

 

 

Košarkaši Panatinaikosa i Efesa igraće sutra u Atini odlučujuću, petu utakmicu četvrtfinala Evrolige. Ovaj meč, kao i Fajnal-for turnir u Abu Dabiju, moći ćete da pratite na kanalima TV Arena Sport. 

Ukoliko se zeleni plasiraju na F4, tamo će ih dočekati Fenerbahče, koji je u tri utakmice počistio Pariz. 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.