Evroliga

Makabi ubedljiv protiv Monaka, igraće se majstorica

04.05.2023 22:20
Makabi ubedljiv protiv Monaka, igraće se majstorica MN Press

Makabi je u Tel Avivu ubedljivo savladao Monako 104:79 (17:24, 30:12, 32:17, 25:16), izjednačio u plej-of seriji na 2:2, pa će se igrati majstorica u "Kneževini" za prolazak na F4. Trener Saša Obradović i dalje ima priliku da odvede Monako na Fajnal for.

Retko se u košarci dešava, a pogotovo na ovom nivou, da jedan tim u pet minuta druge četvrtine napravi seriju od 20:0. Upravo to su učinili košarkaši Makabija koji su posle prve deonice bili u zaostatku od sedam poena (17:24), a u 15. minutu vodili 37:24!

Briljirao je Lorenco Braun sa tri trojke, pogađali su i Boldvin, Koen, a seriju je prekinuo sa linije penala Majk Džejms. Gosti iz Monaka su se od tog momenta pokrenuli, serijom od 12:2 se vratili na "minus tri", ali je usledila opet serija domaćina 8:0 za lepu prednost na odmoru od 47:36.

Košgetersku ulogu Lorenca Brauna iz druge deonice preuzeo je u trećoj Boldvin koji je punio statistiku a time i uvećavao prednost izarelskog tima. Braun je petom trojkom doneo prednost 69:50 na tri minuta pre kraja treće četvrtine, da ni domaćin u poslednju deonicu ušao sa nedostižnom prednošću od 79:53!

Braun je (8/6 trojke) je bio najefikasniji sa 22 poena, Boldvin je dodao 19 poena, Pozre 12, Dibartolomeo i Hiliard po 11, Kolson 10 koševa. Kod Monaka je Džejms ubacio 13 poena, Braun 12, a Motijeunas 11 koševa.