Evroliga

20.10.2023 22:51
Ludnica u Atini: Isključenje Ergina Atamana nedovoljno za preokret Panatinaikosa printskrin

Najzanimljivija utakmica u današnjem danu Evrolige je odigrana u Atini gde su košarkaši Makabija slavili protiv Panatinikosa nakon produžetka 81:86. Imali su Izraelci čak 15 poena prednosti na poluvremenu ali je isključenje Ergina Atamana donelo energiju grčkoj ekipi koja je imala i napad za pobedu u regularnom delu meča. U produžetku je Kostas Slukas imao tri slobodna bacanja i priliku da donese izjednačenje ali je bio precizan samo dva puta sa linije penala.

Najefikasniji u timu "zelenih" bio je Luka Vildoza sa 15 poena, dok je izraelskog šampiona predvodio Bonzi Kolson sa 21 poenom.

Monako je nakon dva uzastopna poraza na staru evropske sezone vezao dve pobede. Nakon Crvene zvezde, "kneževi" su savladali Albu 86:75. Ekipa Saše Obradovića je diktirala tempo čitav meč i bez većih problema stigla do trijumfa.

Najbolji kod domaćina bio je Majk Džejms sa 17 poena, a isto toliko je ubacio i Met Tomas za nemački tim.

U Istanbulu je Anadolu Efes takođe stigao do druge pobede nakon preokreta protiv Valensije 77:73. Španci su vodili na poluvremenu ali je aktuelni šampion turske na pogon Šejna Larkina (15 poena) i Rodriga Buboe (14) stigao do pobede i skora 2-2 u elitnom košarkaškom takmičenju.

Najmanje se večeras mučila ekipa Barselone. Katalonci su ubedljivo slavili protiv Bajerna sa 98-59 i ostali na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom (četiri pobede) uz Real Madrid. Najbolji u timu iz Blaugrane je bio Džabari Parker sa 15 poena, a u redovima Bavaraca se istakao Serž Ibaka sa 13.