Film "Import", kanadsko-francusko-srpske produkcije, u saradnji sa Partizanom, govori o bajkovitom oporavku karijere kanadskog košarkaša u beogradskom klubu. Kadrovi filma snimaće se i na evroligaškim utakmicama crno-belih protiv Valensije, Žalgirisa i Baskonije.
Tada sam se, gledajući dešavanja sa Olimpijskih igara iz Atlante, zaljubio u skok uvis. Znao sam i ranije za Štefku Kostadinovu, koja je kod dama potvrdila dominaciju, kao i za Havijera Sotomajora koji je podbacio, ali nisam znao koji su dometi Dragutina Topića. Sećam se da je bio bez greške dok letvica nije podignuta na 2,35 metara.
Karlik Džons: Hoćemo plej-of Evrolige jer ne želimo rizikovati!
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
25.02.202519:04
StarsportKarlik Džons, košarkaš Partizana
Košarakašima Partizana, posle izazova u Kupu, predstoji nastavak takmičenja u Evroligi, gde će se u petak uveče na domaćem terenu sastati sa Baskonijom.
Posle kraće pauze, za TV Partizan je govorio Karlik Džons, najbolji igrač crno-belih u dosadašnjem delu sezone, koji se posle putovanja oseća spremno da nastavi sa izazovima.
"Iskreno drago mi je što sam došao nazad, iskreno. Našim telima je odmor uvek dobro došao. Prija nam vreme koje provedemo sa porodicama, malo da se sklonimo. Osećam se dobro, drago mi je što opet vidim saigrače. Nedostajali su mi, da budem iskren. Sa njima sam svakoga dana, radili smo naporno svakog dana, tako da mi prija što smo zajedno i što idemo dalje", rekao je Karlik Džons za TV Partizan
Kup je bio prilično kratka, ali turbulentna etapa u karijeri plejmejkera reprezentacije Južnog Sudana. Iako je finalni meč sa Crvenom zvezdom okončao sa 34 poena, promašio je slobodno bacanje za pobedu, a njegov tim je na kraju poražen. Posle utakmice, Karlik se oglasio na svojim društvenim mrežama rečima "Volim te" na srpskom uz crno-bele emotikone, čime je želeo navijačima da se zahvali na porukama podrške.
"Da, samo sam hteo da im stavim do znanja da poruke podrške koje su mi slali, a naravno da ne mogu da odgovorim svakom pojedinačno, ali video sam ih, i objave u kojima su me označili. Jak ocenim podršku i ljubav koju dobijam od njih", istakao je Džons, i potom dodatno govorio o tom tragičnom finalu za njegovu ekipu:
Starsport
Karlik Džons na meču sa Dubaijem
"Bilo je pomalo teško. Jako sam želeo da dobijemo utakmicu. Mislim da smo to svi jako želeli. Bio sam takođe zaista umoran, igrao sam preko četrdeset minuta. To je uglavnom to, rekao sam, jako smo želeli tu pobedu. Stvari nisu išle u našu korist, iskreno sam bio umoran. Bilo mi je teško da gledam njihovu proslavu. Ipak u porazi se dešavaju, posle dva dana sam okrenuo novi list. Dobro se osećam, osećem se sjajno u timu i verujem u saigrače".
Ipak, nema vremena za tugovanje, jer Partizan ima primarni cilj na vidiku - mesto u plej-inu, ili plej-ofu Evrolige. Džons je naglasio da mu je drago što će ekipa biti poptpuno kompletna, pošto se od povrede oporavio Frenk Nilikina, nakon dužeg odsustva.
"Imamo dobar momentum. Prošla nedelja je bila teška, nismo imali kompletan roster. Sada nam se Frenk polako vraća, kada smo kompletni, verujem da smo tim koji je teško pobediti. Imamo podršku navijača, misčlim da je naša sudbina da uradimo nešto veliko u nastavku sezone".
Za kraj, kao cilj je istakao plej-of Evrolige, jer, kako sam navodi, ne želi da klub rizikuje bilo šta.
"Plej-of, ne želim da budemo u plej-inu. Ne kažem da bi to bilo nešto strašno loše, ali ne želim da rizikujemo. Želim da se plasiramo direktno u plej-of i da nastavimo da guramo dalje što više je moguće. Verujem da je moguće da pobedimo u svim preostalim utakmicama, ali nikad se ne zna, različite stvari se dešavaju", poručio je Karlik Džons.
Film "Import", kanadsko-francusko-srpske produkcije, u saradnji sa Partizanom, govori o bajkovitom oporavku karijere kanadskog košarkaša u beogradskom klubu. Kadrovi filma snimaće se i na evroligaškim utakmicama crno-belih protiv Valensije, Žalgirisa i Baskonije.
Tada sam se, gledajući dešavanja sa Olimpijskih igara iz Atlante, zaljubio u skok uvis. Znao sam i ranije za Štefku Kostadinovu, koja je kod dama potvrdila dominaciju, kao i za Havijera Sotomajora koji je podbacio, ali nisam znao koji su dometi Dragutina Topića. Sećam se da je bio bez greške dok letvica nije podignuta na 2,35 metara.
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović odredio je kandidate koji će se od 30. marta do 5. aprila pripremati za učešće na kvalifkacionom turniru Svetskog kupa u grčkom gradu Aleksandropoli.
Amerikanac sa pasošem Južnog Sudana je došao na sesiju uz pomoć štaka i sasvim je jasno da se neće u skorije vreme vratiti na teren, a ovaj tim crno-belih sa i bez njega nije isti.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Film "Import", kanadsko-francusko-srpske produkcije, u saradnji sa Partizanom, govori o bajkovitom oporavku karijere kanadskog košarkaša u beogradskom klubu. Kadrovi filma snimaće se i na evroligaškim utakmicama crno-belih protiv Valensije, Žalgirisa i Baskonije.
Fenerbahče mašta o odbrani titule prvaka Evrolige. Za to je potrebno da se što veći broj ključnih igrača održi u sastavu - a jedan od njih je zasigurno Nikolo Meli.
Ostavite komentar