pre 11 minuta 20: 30
Marko Nikolić o povratku u Partizan: Jednog dana - sigurno!
Posle utakmice, za TV Arena Sport su govorili Marko Nikolić i Srđan Blagojević.
KK Crvena zvezda zamolio je navijače "crveno-belih" da kaznu Evrolige od 20.000 evra zbog incidenata na meču sa Asvelom shvate kao poslednje upozorenje.
U saopštenju se podseća da je klub ranije danas dobio zvaničan dopis Disciplinskog sudije Evrolige da je kažnjen zbog više propusta u ogranizaciji utakmice 25. kola sa Asvelom i neodgovornog ponašanja pojedinaca na tribinama.
"Uz obrazloženje i razumevanje disciplinskog sudije da Crvena zvezda 'kao klub sa ogromnom navijačkom bazom i velikim posetama na svojim utakmicama, ne može da predvidi i kontroliše incidente koji se događaju tokom utakmica' takođe se navodi da se pojedini incidenti konstantno ponavljaju! Konkretno, Crvena zvezda je ovoga puta kažnjena zbog 'konstantnog korišćenja lasera tokom utakmice', bacanja predmeta na teren, i uvredljivih skandiranja upućenih pojedinim akterima utakmice", navodi se na zvaničnom sajtu kluba.
Crveno-beli ističu da članovi 29.2 (e),(f),(g)… disciplinskog pravilnika Evrolige predviđaju kazne za ovakve prekršaje, koji se ovog puta ogledaju u novoj velikoj novčanoj kazni.
Zvezda se nalazi na petom mestu na tabeli evropskog takmičenja sa skorom 16-10. Klub sa Malog Kalemegdana do kraja ligaškog dela sezone u Beogradskoj areni dočekuju Žalgiris, Virtus, Olimpiju iz Milana, Efes i Real Madrid. Detaljniju analizu njihove sezone do sada, kao i plej-of kalkulacijama "večitih" možete pročitati ovde.
"Naš teren je za naše momke ogromna prednost, ali ukoliko se ne pridržavamo disciplinskog pravilnika - tu prednost mogli bi lako da izgubimo! Zato ovom prilikom molimo naše navijače da ovu kaznu shvate kao najozbiljnije (i poslednje) upozorenje, jer kao klub trpimo ogromnu štetu u svakom mogućem smislu. I to zbog neodgovornosti pojedinaca koji svojim nepromišljenim potezima nanose štetu svima: klubu, našem timu, koji ima izvanrednu sezonu u ovom takmičenju, i svim ostalim gledaocima koji iz nedelje u nedelju pune Beogradsku arenu i daju veliku podršku i energiju našem timu na terenu", saopšteno je iz beogradskog kluba.
Zvezda podseća da je klub pre tri nedelje kažnjen sa 11.000 evra zbog identičnih prekršaja na utakmici protiv Monaka. Crveno-beli su kažnjeni i sa 20.000 evra zbog incidenata navijača na utakmici protiv Partizana u 24. kolu Evrolige.
"Zbog toga što se identični prekršaji uporno ponavljaju, i kazne su po automatizmu sve veće i veće, tako da je klub u razmaku od samo 20-ak dana kažnjen sumom od preko 50.000 evra. Koliku štetu trpimo kao klub na duže staze Zvezdaši će biti obavešteni neposredno pred utakmicu sa Žalgirisom, koja je na programu krajem februara, kada će klub objaviti ukupan iznos svih kazni koje je klub platio od kada je učesnik Evrolige - ta suma iznosi više stotina hiljada evra", zaključuje se u saopštenju Crvene zvezde.
Sledeća provera je protiv Žalgirisa, a ta utakmica je na programu 27. februara od 20 časova u Beogradskoj areni.
Nike ima 117 proizvodnih pogona u Kini i osam u Meksiku.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
Polovina od 20 najbogatijih fudbalskih klubova u Evropi gradi novi stadion ili modernizuje postojeći, svesni da potrebni rast prihoda neće moći da dođe od TV prava. Važno je imati svoj krov nad glavom, ali on danas mora biti u skladu sa statusom i ambicijama kluba, čak i ispred toga.
Novak Đoković tvrdi da teniski turniri nepravedno ograničavaju zaradu igrača.
Wrexham AFC je redak primer poznatih američkih investitora koji su uspeli da preokrenu bogatstvo ostrvskog fudbalskog kluba.
pre 11 sati 09: 03
Samo je četiri kola preostalo do kraja regularnog dela sezone Evrolige.
21.03.2025 18: 37
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Olimpijakos u 30. kolu Evrolige rezultatom 73:81 (8:20, 19:23, 28:15, 18:23).
20.03.2025 21: 37
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos izjavio je večeras da je zadovoljan pobedom protiv Olimpijakosa i dodao da je siguran da je klub iz Pireja malo potcenio beogradske crveno-bele.
20.03.2025 20: 42
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Olimpijakos u 30. kolu Evrolige rezultatom 73:81 (8:20, 19:23, 28:15, 18:23).
YouTube
pre 24min
YouTube
pre 25min
YouTube
pre 57min
YouTube
pre 8h
pre 3 sata 16: 50
Ligaški deo sezone Evrolige se bliži kraju, a nagradu za najkorisnijeg igrača 30. runde takmičenja dobio je Ti Džej Šorts.
pre 5 sati 14: 56
U prvom ovosezonskom susretu Partizan je na gostujućem terenu savladao Mornar rezultatom 105:78. Crno-beli i Budućnost sa skorom 20-3 dele prvo mesto, dok je Mornar na učinku 1-22 i ubedljivo poslednji na tabeli.
pre 9 sati 11: 10
Košarkaši Partizana pretrpeli su ubedljiv poraz od turskog predstavnika u 30. kolu Evrolige.
pre 11 sati 09: 03
Samo je četiri kola preostalo do kraja regularnog dela sezone Evrolige.
Ostavite komentar