
pre 1 sat 23: 41
Iznenađenje već na startu La Lige: Espanjol preokretom do pobede nad Atletikom
Domaćini su do trijumfa došli u poslednjih 20 minuta kada su postigli dva gola.
Košarkaši Crvene zvezde u sredu od 20.00 časova u beogradskoj Areni dočekuju Fenerbahče u 21. kolu i to bez četvorice košarkaša: Nemanje Nedovićča, Branka Lazića, Miloša Teodosića i Majka Dauma.
Poraz od Dubaija u ABA ligi i preko 100 primljenih poena bili su dobra opomena crveno-belima koji bi u ovom duplom kolu, uspesima protiv Fenerbahče i Monaka (petak), mogli da naprave veliki korak ka plej-ofu iz dva razloga. Prvi je što bi ih sustigli po broju pobeda, a drugi što bi protiv oba rivala imali bolji međusobnim skor jer su ih savladali u gostima.
Ne treba sumnjati da i rivali imaju istu matematiku i da u Beograd dolaze po pobedu, ali i da naprave bolji koš količnik od crveno-belih u međusobnom skoru. Zvezdi u februaru kreira sudbinu u Evrioligi.
"Igramo protiv izuzetno iskusnog tima koji ima kvalitet i koji je sastavljen za odlazak na fajnal-for. Moramo da budemo izuzetno koncentrisani da pratimo naš plan. Želimo da igramo sa najvećom energijom mogućom, ali i da budemo pametni na obe strane terena. Da probamo da igramo na način na koji želimo u skladu sa planom. Očekujem da svaki igrač bude fokusiran i spreman za borbu, ali i da imamo punu dvoranu navijača koji će podržavati igrače u svakom minutu utakmice", rekao je trener domaćina Janis Sferopulos na konferenciji za medije.
Sferopulos kao trener Zvezde nije izgubio od Fenerbahčea.
"To ne gledam i ne računam istoriju. Ono što se desilo ranije se ne broji, svaka utakmica je novi izazov. Moramo da budemo fokusirani".
Sferopulos se osvrnuo na poraz od Dubaija (92:107) u 16. kolu regionalne ABA lige.
"Pričali smo o tome da uslovi nisu isti za oba tima. Nije lako posle zahtevne utakmice u petak da igraš u nedelju, za manje od 48 sati. Svi smo to znali, upozoravali… Ali, to je sada zaboravljeno i koncentrisani smo na Fenerbahče".
Američki košarkaš Erik Mekolum je nedavno potpisao ugovor sa Fenerbahčeom do kraja sezone.
"Poznajem Erika, trenirao sam ga kada je bio mlad. Veoma je talentovan, sigurno će im pomoći. Moramo i na njega da se fokusiramo. Tako da sada imaju i novog igrača na kvalitet koji su već posedovali", istakao je Sferopulos.
Evroliga, 21. kolo
UTORAK
Asvel - Partizan 20.00
Baskonija - Olimpijakos 20.30
Olimpija Milano - Alba 20.30
Pariz - Anadolu Efes 20.30
Real Madrid - Makabi TA 20.45
SREDA
Žalgiris - Virtus 19.00
Crvena zvezda - Fenerbahče 20.00
Barselona - Panatinaikos 20.30
Bajern - Monako 20.30
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
Fudbal danas sve više nalikuje velikim korporacijama nego sportskim klubovima kakve smo znali pre nekoliko decenija. Ključni razlog za to su ogromni novčani iznosi koji cirkuliraju, a koji se kreću od vrtoglavih transfera igrača do astronomskih ugovora o TV pravima.
15.04.2025 23: 51
Trener crveno-belih Janis Sferopulos je na poslednjoj konferenciji za medije u Evroligi u ovoj sezoni prvi put progovorio o sudijama.
15.04.2025 12: 23
Trener Crvene zvezde govorio o svojoj budućnosti na Malom Kalemegdanu.
15.04.2025 08: 20
Ukoliko pobedi Bajern, Zvezda će za plej-of igrati protiv poraženog iz duela Pariza i Real Madrida. Poraz bi značio i oproštaj od ovogodišnje Evrolige.
14.04.2025 13: 08
Trener Crvene zvezde nada se najboljem u meču plej-ina Evrolige, ali biranim rečima govori o nemačkom timu.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 8h
pre 3 sata 21: 43
Klub sa Malog Kalemgdana očekuju mnogo bolju sezonu crveno-belih, nego što je to bio slučaj prethodne.
pre 5 sati 20: 28
"Azuri" i "crvena furija" baš oslabljeni za predstojeći kontinentalni šampionat
pre 5 sati 20: 06
Najkorisniji košarkaš Evropskog prvenstva za kadete Nikola Kusturica rekao je po sletanju u Beograd da je osvajanje zlatne medalje nešto što će se pamtiti ceo život.
pre 6 sati 19: 31
Po sletanju na aerodrom "Nikola Tesla", reči hvale je uputio predsednik muških selekcija Košarkaškog saveza Srbije i bivši NBA as, Nenad Krstić.
Ostavite komentar