pre 2 minuta 17: 19
Hamad Međedović pokorio Napulj: Četvrti Čelendžer Srbina u karijeri
Pobedom nad Danijelom Altmajerom 2:0 (6:2, 6:4), srpski tensier osvojio Čelendžer u Napulju.
MN Press
Košarkaška Evroliga odvija se velikom brzinom, a Partizan ima sve manje vremena i prostora za manevar u borbi za drugu rundu najjačeg klupskog takmičenja, pa se pobeda u večerašnjem meču 21. kola, protiv Asvela, nameće kao rezultatski imperativ (20.00).
Crno-beli u francuski grad, na prvo od dva ovonedeljna gostovaja pod okriljem EL, stižu kao 13. tim u konkurenciji 18 ekipa, sa identičnim skorom kao domaćin, jer i jedni i drugi imaju devet trijumfa i 11 poraza.
Približan je odnos snaga u niihovim međusobnim duelima, što u EL (5:4 za beogradski sastav) što u Evrokupu (1:1), ali brojke su jedno a situacija na parketu neretko nešto sadvim drugo. Zato valja bataliti statistiku.
"Sastali smo se sa njima ovde pre mesec dana. Veći deo te utakmice smo igrali dobro, ali smo nažalost izgubili u neizvesnoj završnici. Posle utakmice u Čačku imali smo trening koji je više bio informativan, ali smo odradili neke stvari u odnosu na to što smo postavili za tu prvu utakmicu", naveo je trener Željko Obradović pred put, a posle novog trijumfa u AdmiralBet ABA ligi.
Ono što bi trebalo da bude pouka izabranicima mahera za osvajanje evropskih titula jesu gorka iskustva od prošle nedelje, kada je "parni valjak" ostao ukočen u duelu sa aktuelnim šampionom Panatinaikosom.
"Znamo ko su njihovi ključni igrači i šta bi trebalo da uradimo. Ključ je da odreagujemo mnogo bolje nego što smo u Atini, nadam se daleko boljem pristupu ekipe u odnosu na meč protiv Panatinaikosa", jasan je Obradović.
Trener Partizana neće moći da računa na četvoricu igrača. Dvejn Vašington ima virusnu infekciju (možda se priključi ekipi u Milanu), Vanja Marinković je već duže povređen, Frenk Nilikina je "stradao" u duelu sa Borcem, a ni Mitar Bošnjaković nije već neko vreme u takmičarskom rosteru.
Pored njih, crno-beli su imali problem s pasošem Karlika Džonsa, ali je ipak situacija rešena i on će boti u konkurenciji. Ajzak Bonga i Aleksej Pokuševski su roviti posle svežih povreda, ali se očekuje da će igrati na meču sa Asvelom.
Evroliga, 21. kolo
UTORAK
Asvel - Partizan 20.00
Baskonija - Olimpijakos 20.30
Olimpija Milano - Alba 20.30
Pariz - Anadolu Efes 20.30
Real Madrid - Makabi TA 20.45
SREDA
Žalgiris - Virtus 19.00
Crvena zvezda - Fenerbahče 20.00
Barselona - Panatinaikos 20.30
Bajern - Monako 20.30
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
24.03.2026 08: 45
Košarkaši crno-belih u 33. kolu Evrolige dočekuju poslednjeplasirani tim.
22.03.2026 17: 22
Košarkašu Asvela sledi velika pauza...
14.11.2025 22: 10
Srpski tim nije uspeo da nadigra najgoru ekipu u Evroligi. Izgubljene lopte i greške u finišu - odlučile utakmicu.
14.11.2025 10: 20
Partizan je u Francusku stigao bez Džabarija Parkera, Karlika Džonsa, Vanje Marinkovića, Arijana Lakića i Marija Nakića, dok i francuski tim ima svojih kadrovskih muka.
YouTube
pre 2d
YouTube
pre 2d
pre 4 sata 13: 20
Izvršni direktor ovog takmičenja svestan je da situacija nije najbolja, i da nešto mora da se menja.
28.03.2026 14: 30
Nemanja Nedović ponovo je istrčao na parket OAKA arene, dvorane u kojoj je ostavio dubok trag tokom dve sezone u dresu Panatinaikosa. Iako danas nosi opremu Monaka, emocije prema atinskom klubu očigledno nisu izbledele.
28.03.2026 13: 00
Košarkaš Partizana Sterling Braun najkorisniji je (MVP) igrač 34. kola Evrolige, saopšteno je iz takmičenja.
28.03.2026 12: 27
Hapoel iz Tel Aviva vodi ozbiljnu borbu za direktan plasman u plej-of Evrolige, ali paralelno sa završnicom sezone već razmišlja i o narednom koraku u sklapanju tima.
Ostavite komentar