pre 1 minut 10: 00
Partizan za čast i grb, Dubai za plej-in u Evroligi
Košarkaši crno-belih dočekuju tim iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u odloženom meču 30. kola Evrolige.
Košarkaš Crvene zvezde Ajzea Kenan izjavio je danas da "crveno-beli" moraju da odigraju dobar meč protiv Panatinaikosa ako žele da ostvare pobedu u sedmom kolu Evrolige.
Košarkaši Crvene zvezde dočekaće sutra od 20 časova ekipu Panatinaikosa u sedmom kolu Evrolige.
"Fokusirani smo na nas. Znamo da ako dođemo i uradimo svoj posao, ako ostanemo zajedno celu utakmicu i srećan sam što igramo protiv dobrog tima, ali sutra smo mi bitni", rekao je Kenan.
On je dodao da je Panatinaikos velika ekipa, koja je prošle sezone osvojila titulu u Evroligi.
"Za nas je to još jedna utakmica na kojoj moramo da pokažemo koliko smo dobri, jer je stvarno sve do nas. Ko god je naš protivnik moramo da igramo isto, da poštujemo plan i dođemo do pobede".
Crvena zvezda je u sredu poražena u gostima od Žalgirisa (84:86) u šestom kolu Evrolige, a ovaj meč su obeležile brojne sudijske greške na štetu "crveno-belih".
"Ovo je novi dan. Ne možemo da promenimo ono što se desilo, iako želimo da promenimo. Košarka je takva, toga će biti dosta. Uspona i padova i momenata, koje ne voliš. Radimo naporno, trebalo je da pobedimo, a u takvom trenutku ostavljaš njima šansu da te pobedi. Morali smo neke stvari da uradimo bolje. Idemo dalje".
Arbitri su tokom napada Zvezde na meču protiv Žalgirisa dosudili tehničku grešku Kenanu, koji je uputio šut prema protivničkom košu.
"Moj šut? Raspravljam se sa sudijama stalno oko toga. Protivničke odbrane su čvrste i teško je da mogu da skočim i doskočim na istom mestu. Nikada ne šutiram protivničkog igrača da bih izvukao prekršaj u napadu. Moramo da budemo bolji u tim stvarima. Da pazimo kako šutiramo i gde doskačemo. Već sam to preboleo, idemo dalje".
On je prošle sezone igrao za Olimpijakos, koji ima veliko rivalstvo sa Panatinaikosom.
"Borim se za svoj tim. Ovo je velika utakmica i za nas i za njih. Nemam ništa protiv Slukasa, borim se za svoj tim, a kada se utakmica završi svako živi svoj život. Uvek se takmičimo ma ko bio sa druge strane", istakao je Kenan.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
10.02.2025 08: 35
Biće ovo duel dve ekipe koje se sa Partizanom bore za najbolju startnu poziciju pred plej-of regionalnog takmičenja. Zvezda je do sada doživela tri, a Podgoričani samo dva poraza.
05.02.2025 16: 35
Crvena zvezda je sinoć u Beogradu pobedila Asvel rezultatom 73:66, dok je Alba u gostima poražena od Žalgirisa (53:73).
05.02.2025 15: 05
Crveno-beli u četvrtak uveče gostuju Albi u Berlinu u okviru 26. kola Evrolige
03.02.2025 16: 52
Crveno-beli se nalaze na šestom mestu na tabeli Evrolige sa 14 pobeda i 10 poraza, dok je Asvel na 14. poziciji sa skorom 11/13.
pre 12 sati 21: 14
Očekuje se da se vrati do petka.
pre 15 sati 18: 10
Kako piše špasnki "As", češki košarkaš gotovo izvesno napušta katalonski klub.
pre 16 sati 17: 34
Talentovani košarkaš je potpisao višegodišnji ugovor sa crno-belima.
pre 16 sati 17: 10
Da li će preovladati srpski ili argentinski geni?
Ostavite komentar