pre 6 sati 23: 12
Napokon pobeda: Atletiko prekinuo niz poraza
Klub iz Madrida slavio protiv Espanjola sa 4:2 u 25. kolu La Lige.
Profimedia
Španski plejmejker, Riki Rubio, karijeru bi mogao da nastavi u ekipi Huventuda.
Rubio se posle dugogodišnje NBA karijere vratio u Evropu i drugi deo sezone nosio je dres Barselone. Početak takmičarske godine propustio je usled problema sa mentalnim zdravljem.
U Barseloni nije ostavio toliko dobar utisak, mada je i konkurencija na bekovskim pozicijama bila poprilično jaka. Barsa nije ostvarila zacrtane ciljeve i polako će krenuti u rekonstrukciju ekipe. Promenjen je trener, neki igrači su na izlaznim vratima, a polako pristižu i pojačanja.
Kako prenosi katalonski "L'Esportiu", Rubio će se vratiti tamo i gde je započeo karijeru 2005. godine, u Huventud, a Barselona mu neće praviti nikakav problem oko transfera.
Rubio je za Barselonu odigrao 13 utakmica u Evroligi i u proseku beležio 4,7 poena i 4,3 asistencije, a ukoliko pređe u Huventud, igraće u FIBA Ligi šampiona gde će bez sumnje biti jedna od najvećih zvezda.
U NBA ligi Rubio je nosio dres Minesote, Jute i Finiksa, a poslednji klub u najjačoj ligi na svetu bio mu je Klivlend.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
22.07.2025 14: 53
Kako je saopšteno na sajtu Huventuda, Rubio (34) je sa čelnicima kluba potpisao jednogodišnji ugovor. Rubio je prethodno bio član Huventuda od 2005. do 2009. godine.
02.01.2025 14: 45
Neto je zbog povrede pauzirao skoro mesec dana, a na teren se vratio 27. decembra na utakmici 18. kola Evrolige protiv Crvene zvezde
26.02.2024 11: 39
Nedavno se iskusni Riki Rubio vratio u košarku nakon višemesečnog odsustva zbog zdravstvenih problema, ali španski reprezentativac se već suočio sa novim problemom.
18.02.2024 21: 20
Košarkaši Real Madrida, potvrdili su ovogodišnju dominaciju i u finalu Kupa Kralja pobedili Barselonu 96:85 (19:19, 24:26, 23:18, 30:22).
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 10h
pre 7 sati 22: 56
Trener Crvene zvezde zahvalio se i navijačima na velikoj podršci u finalu Mozzart Kupa Radivoja Koraća
pre 7 sati 22: 39
Ovaj pehar je uručen kapitenu crveno-belih Ognjenu Dobriću.
pre 7 sati 22: 30
Najkorisniji igrač završnice Mozzart Kupa Radivoja Korać
pre 7 sati 22: 18
Ubedljiva Zvezda odbranila je titulu po peti put u nizu, ovog puta protiv Mege koja nije imala šta da pruži na ovoj partiji!
Ostavite komentar