
pre 20 minuta 08: 41
Pejsersi veruju da mogu do titule kao Kavalirsi 2016. godine
Gostujuće ekipe osvajale NBA titulu u sedmom meču samo četiri puta.
Kao veliko ime NBA lige Kemba Voker stigao je pred početak sezone u Monako. Iako u debitantskoj sezoni nije mnogo vremena proveo na parketu, bivši as Šarlota i Bostona imao je priliku da oseti evropsku košarku, a kakvi su mu utisci iste, podelio je sa francuskim medijima.
"Ako ste na NBA utakmici, često možete videti dresove protivničkih timova na tribinama, dok je to u Evropi redak slučaj. Ovde su navijači neuporedivo glasniji na mečevima. Nekada možete osetiti da i tlo podrhtava, jedno potpuno novo iskustvo. Moja prva utakmica u Evroligi bila je protiv Crvene zvezde, koja je, uzgred, bila neverovatna što se navijanja tiče, da bi nekoliko meseci kasnije igrao protiv Partizana na istom mestu u Beogradu. E, to je već bilo potpuno ludilo", rekao je oduševljeno Voker i nastavio u istom ritmu:
"Znao sam šta da očekujem i pre tih mečeva, ali kada ste tamo i deo ste tog ambijenta, onda je to potpuno drugačije. Bio sam jako uzbuđen što sam bio deo tog spektakla. Svaki put kada sam bio na klupi, gledao sam oko sebe pošto sam znao koliko su navijači strastveni oko svojih timova, bilo je to sjajno iskustvo", rekao je Voker.
Uprkos činjenici da je u debitantskoj sezoni u Evroligi odigrao svega 26 utakmica, sa 11 minuta na terenu i četiri poena u proseku, smatra da je odigrao veliku ulogu u Monaku.
"Kada god sam dobio priliku izašao sam na parket i borio sam se koliko sam mogao. Nemam nikakvih zamerki, uživao sam sa ovim timom. Osećao sam se dobro i smatram da sam bio neki faktor u ekipi. I ne govorim samo o košarci, već i o mom prisustvu u svlačionici. Priznajem, neke stvari nisu išle na moju vodenicu, ali nisam želeo da se žalim i da unosim nemir u svlačionici. Volim da vidim svoje saigrače srećne i pokušaću na sve načine da im pomognem. Na terenu i van njega."
Regularni deo sezone Monako je završio na trećem mestu Evrolige sa 23 pobede i 11 poraza, a u večerašnjem (19:00) četvrtfinalnom duelu odmeriće snage sa Fenerbahčeom.
"Imamo veliku priliku da uradimo nešto ove godine. Kao takmičar, imam ogromno poverenje u takav scenario. Ali, ne trebamo previše da gledamo u budućnost. Moramo da živimo u sadašnjosti, da se posvetimo utakmicama koje su pred nama i da idemo meč po meč. Večeras je prva utakmica serije i krećemo odatle", rekao je između ostalog Kemba Voker u velikom intervjuu za "RMC Sports".
Porodica Buss pristala je da proda većinski udeo Marku Walteru, navode obavešteni izvori.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
24.05.2025 11: 29
Ističe se i da tek treba da se vidi šta će biti sa Valensijom i Virtusom, kao i da bi Dubai mogao da krene od Evrokupa. Očekuje se i da Hapoel Tel Aviv dobije trogodišnju licencu, isto važi i za Partizan i Crvenu zvezdu.
23.05.2025 11: 05
U Evroligi više neće igrati berlinska Albu koja će se sada takmičiti u FIBA Ligi šampiona.
13.05.2025 17: 29
Čitavih mesec i pet dana, Partizan i Crvena zvezda će Evroligu igrati u hali "Aleksandar Nikolić"...
08.05.2025 10: 52
Ismail Šenol u razgovoru za "Basket njuz" jasan u pogledu buudčnosti najjačeg košarkaškog takmičenja u Evropi.
YouTube
pre 43min
YouTube
pre 1d
pre 9 sati 23: 04
Košarkaši Partizana otkucali su kartu za finale KLS, i to sa poprilično desetkovanim sastavom.
pre 10 sati 22: 36
Najveći transfer ove sezone u evropskoj košarci će gotovo izvesno biti povratak Vasilija Micića na Stari kontinent. Ipak, najveće pitanje i dalje kopka ljubitelje sporta - gde će srpski plejmejker završiti?
pre 10 sati 22: 12
Partizan je uspeo da se snađe u majstorici polufinalne serije KLS gde su savladali FMP sa 2-1 u pobedama.
pre 11 sati 21: 52
Unikaha je dobila simbolično obeštećenje...
Ostavite komentar