Evroliga

Nesrećan poraz Partizana u Milanu: Nejpir srušio crno-bele u poslednjim sekundama utakmice

08.03.2024 22:28
Zek Ledej, krilni centar Partizana MN Press
Zek Ledej, krilni centar Partizana

Kada bi nesreća bila klub, možda bi se zvala Partizan. Crno-beli su evidentno digli formu posle reprezentativne pauze, ali je Armani večeras slavio na domaćem terenu 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16) u 28. kolu Evrolige.

Utakmica je protekla u serijima na obe strane, ali je nažalost poslednju imao Armani, tačnije Šabaz Nejpir, koji je vezao sedam poena i tako doneo pobedu svojoj ekipi. Poslednji šut koji je pogodio bio je zaista neverovatan, Aleksa Avramović je odigrao skoro savršenu odbranu, ali jednostavno nije bilo leka za Amerikanca koji se "zapalio" u finišu.

Na pet sekundi do kraja loptu u svoje ruke uzeo je Zek Ledej koji je pretrčao ceo teren, ali je promašio šut za produžetak.

Najefikasniji u redovima milanske Olimpije bili su Nikola Mirotić i Šejvon Šilds sa po 19 poena, jedan manje je dodao Devon Hol, a 15 je ubacio Nejpir.

U "parnom valjku" bolji od ostalih bio je Avramović sa 19 poena, Bruno Kaboklo je postigao 12, a Zek Ledej 12.

Crno-beli nisu uspeli da iskoriste jučerašnji poraz Valensije i preskoče je na tabeli, već sada ove dve ekipe dele 10, poslednje mesto koje vodi u doigravanje, dok je Armani sada na skoru 12-16 i nastavlja svoj poslednji juriš ka plej-inu Evrolige.

Partizan je fantastično ušao u ovaj meč i poveo sa 10:2, ali je Šejvon Šilds sam vratio sastav iz Milana u igru. Armani je u prvih deset minuta izgubio čak devet lopti, ali je zahvaljući dobrom šutu za tri poena imao poen prednosti na kraju uvodne dekade - 22:21.

Ponovo su crno-beli napravili seriju 8:0, ali opet je Olimpija imala spreman odgovor i zahvaljujući Johanesu Fojtmanu brzo anulirala vođstvo "parnog valjka", koji je preko Frenka Kaminskog došao do +1 na poluvremenu.

Timovi su na startu trećeg perioda igrali koš za koš, da bi ovoga puta tim Etorea Mesine prvi napravio seriju 8:0 i odlepio se na +6. Ozbiljniju prednost "manekena" sprečili su Aleksa Avramović i Danilo Anđušić i bilo je evidentno da nas očekuje spektakl u poslednjih 10 minuta.

Partzian je zadržao dobar nivo igre, dok je Armani igrao sa puno amplituda, a otprilike im je takva i sezona. Posle dva slobodna bacanja koja je realizovao Nikola Mirotić za +3, momentum je u potpunosti prešao na stranu Partizana, pre sveha zahvaljujući Avramoviću, a srpski reprezentativac je energiju preneo i na ostale, odbrana crno-belih je bila neprobojna, a u napadu je Bruno Kaboklo pogodio uz faul za 78:76 u korist šampiona ABA lige.

Šilds je izjednačio, a potom je usledio napadački post na obe strane koji je prekinuo Danilo Anđušić pogotkom sa poludistance od table, da bi na drugoj strani Šabaz Nejpir postigao trojku za minimalno vođstvo Armanija, a Amerikanac je u narednom napadu iznudio faul Anđušiča i realizovao dva penala na manje od minut do kraja - 83:80.

Usledio je koš uz faul Ledeja za izjednačenje, a onda je Nejpir posle solo akcije pogodio pretežak šut za dva poena preko Avramovića na pet sekudi do kraja - 85:83.

Sve u svoje ruke preuzeo je Zek Ledej, pretrčao je ceo teren, ali nije uspeo da pogodi težak flouter.

Armani - Partizan 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16)

Dvorana: "Forum".
Sudije: Mogulkoč, Bisan, Kortes.

Armani: Mirotić 19, Šilds 19, Hol 18, Nejpir 15, Fojtman 6, Lo 3, Meli 3, Hajns 2, Megruder, Rići.

Partizan: Avrmaović 19, Kaboklo 13, Ledej 12, Anđušić 11, Panter 9, Kaminski 7, Ponitka 5, Smailagić 5, Doužer 2, Trifunović.