
pre 2 minuta 16: 28
Otišao posle dva kola u ABA ligi: Trener Bosne podne ostavku!
Klub iz Sarajeva loše krenuo sezonu, a kulminiralo je porazom od Budućnosti u Zetri.
Najzanimljivije utakmica 19. kola Evrolige odigrana je u prestonici Španije gde je Real Madrid savladao Anadolu Efes nakon čak četiri odigrana produžetka. Delovalo je da je sve gotovo za "kraljevski klub" pri vođstvu turkse ekipe 102:93 na dva minuta do kraja drugog produžetka. Ipak, nije gotovo sve dok to ne kaže šampion Evrope. Usledio je povratak, pa treći, a zatim i četvrti produžetak nakon čega su Madriđani slavili 130:126!
Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Džanan Musa (40p, 8sk), a pratili su ga Mario Hezonja (31p, 12sk), Fakundo Kampaco (28p, 11as) i Edi Tavares (20p, 12sk). Kada je u pitanju tim iz Istanbula, istakli su se Šejn Larkin (32p, 9as), Darius Tompson (21p), Majk Daum (15p), Danijel Oturu (14p, 9sk) i Tibor Plajs (14p, 11sk).
Virtus iz Bolonje je nastavio sa vrhunskim izdanjima pod vođstvom Luke Bankija. Ovog puta su Italijani bili bolji od Albe u Berlinu 83:68 i tako otišli na drugo mesto u Evroligi sa skorom od 13-2.
Pitanje pobednika je rešeno praktično na pred kraj prvog poluvremena, kada je Virtus stekao 26 poena prednosti. Najefikasniji na utakmici bili su Johanes Timan i Mateo Španjolo sa po 13 poena, dok su goste do trijumfa predvodili Brajant Danston i Tornike Šengelija sa po 12.
Nije bilo previše neizvesnosti ni u Milanu gde je Armani savladao Bajern iz Minhena 76:62. Uprkos velikim problemima sa povredama tim Etorea Mesine je uspeo da upiše novu pobedu i ostane u trci za plej-of.
Devon Hol je predvodio "manekene" do pobede sa 19 poena, dok je Đordano Bartolano dodao 12. U ekipi Pabla Lasa se istakao Serž Ibaka sa 16, a Karsen Edvadrs je uz njega bio jedini dvocifren sa 10 poena.
Barselona je nakon pobede u El Klasiku nad Real Madridom, slavili i protiv još jednog španskog predstavnika. U "Blaugrani" je pala Baskonija 89:85 nakon zanimljive završnice. Tim Duška Ivanovića je imao 10 poena prednosti na ulasku u poslednju četvrtinu, ali je domaćin na krilima Jana Veselog stigao do preokreta.
Upravo je češki reprezentativac bio najefikasniji pojedinac na meču sa 23 poena, dok je Džabari Parker dodao 17. Kod Baskonije je najbolji bio Markus Hauard sa 21 poenom, a Tadas Sedekerskis ga je pratio sa 14.
"Španska turneja" u duplom kolu Evrolige se završila polovični učinkom za Panatinaikos. Nakon poraza od Baskonije, usledila je pobeda nad Valensijom 82:81. "Zeleni" su slavili zahvaljujući nekadašnjim igračima "večitih". Luka Vildoza je na 25 sekundi do kraja doneo izjednačenje, a Matijas Lesor je sa linije za slobodna bacanja obezbedio trijumf.
Vildoza je predvodio tim Ergina Atamana sa 19 poena, a Džerijan Grent je dodao 13. U španskoj ekipi je najbolji bio Semi Odželej sa 13, dok je Džered Harper ubacio 12.
Evroliga, 19. kolo
četvrtak
Fenerbahče - Makabi 109:74
ASVEL – Žalgiris 93:79
Crvena zvezda – Partizan 88:72
Olimpijakos – Monako 75:73
petak
Alba – Virtus 68:83
Barseleona – Baskonija 89:85
Olimpija – Bajern 76:62
Valensija – Panatinaikos 81:82
Real Madrid – Efes 130:126 (nakon četiri produžetka)
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
06.05.2025 12: 20
Fenerbahče i Olimpijakos će večeras saznati svoje protivnike na Fajnal-for završnici u Abu Dabiju.
22.11.2024 22: 39
U finišu 11. kola Evrolige Žalgiris je porazio aktuelne šampione 84:77, dok je Bajern savladao Barselonu : .
31.10.2024 22: 37
Završeni su današnji okršaji sedmog kola Evrolige.
25.10.2024 22: 50
Završeni su današnji okršaji u Evroligi.
YouTube
pre 4min
YouTube
pre 53min
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
pre 2 minuta 16: 28
Klub iz Sarajeva loše krenuo sezonu, a kulminiralo je porazom od Budućnosti u Zetri.
pre 17 sati 22: 40
Košarkaši Mege poraženi su večeras u gostima od Beča rezultatom 88:81 (19:24, 28:19, 20:24, 21:14) u meču trećeg kola grupe B ABA lige.
pre 20 sati 20: 20
Svečana ceremonija održana je sinoć u veličanstvenom ambijentu katedrale Seu Velja u Ljeidi.
17.10.2025 10: 58
Crno-beli imaju realnu šansu da upišu novu pobedu u Evroligi.
Ostavite komentar