Madriđani se prošetali Beogradom: Zvezda parirala Realu samo u prvoj četvrtini

19.12.2023 20:43
Košarkaši Crvene zvezde MN Press
Košarkaši Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Real Marida na svom terenu u 15. kolu Evrolige rezultatom 58:72 (20:20, 14:24, 11:16, 13:11) i tako zabeležili 10. poraz u sezoni, dok je španski tim upisao 14. pobedu.

Klub sa Malog Kalemegdana rezultatski je parirao  lideru takmičenja samo u uvodnoj četvrtini. Nastavak utakmice protekao je u znaku Madriđana, koji su sjajnom unutrašnjom igrom (17/23 za dva), čvrstom defanzivom i solidnim procentima sa distance (11/34) stekli osetniju prednost u finišu treće četvrtine (61:43) i bez većih problema sačuvali je do kraja.

Crveno-beli su inače odlično počeli utakmicu, sredinom uvodne deonice imali su i osam poena prednosti (11:3), ali je u nastavku utakmice, kvalitet rivala, ipak, presudio. Srpski tim imao je poteškoća sa organizacijom napada. Tražili su Beograđani šansu mahom u reketu, ali su teško izlazili na kraj sa gorostasima španskog velikana - Hezonjom, Tavaresom i Porijerom. Zvezda je ubacila svega 40 odsto šuteva za dva poena, a uz to, nije se proslavila sa distance, odakle je pogodila svega pet trojki iz 24 pokušaja. Što je bio jedan od ključnih razloga poraza.

Najefikasniji u taboru Zvezde bili su Teodosić i Mitrović sa po 14 poena, Hanga je takođe bio dvocifren sa 10, dok je listu strelaca Reala predvodio Hezonja sa 17 poena.

Zvezda će naredni meč u Evroligi odigrati 21. decembra protiv Makabija, dok će Real istog dana dočekati Partizan.