
pre 7 minuta 22: 16
Džonatan Ta i Tom Bišof igraju za Bajern na Svetskom klupskom prvenstvu
Novi fudbaleri Bajerna Džonatan Ta i Tom Bišof igraće za ekipu iz Minhena na Svetskom klupskom prvenstvu, saopšteno je danas.
Trener košarkaša Bajerna, Pablo Laso vidno je bio nezadovoljan nakon što je njegov tim poražen od Crvene zvezde u 6. kolu Evrolige.
Španac je nakon susreta u beogradskoj "Štark areni" izjavio da je njegova ekipa žurila i mnogo grešila na večerašnjem meču i da je upravo to bio ključ poraza.
"Morali smo da budemo mirniji i pametniji. Imali smo veliku prednost u većem delu meča, u jednom trenutku čak i 14 poena, ali smo brzali, a iz toga su proistekle greške koje su nas skupo koštale. Dozvolili smo Zvezdi da se vrati u meč, da stigne do neizvesne zaršnice, a kada ne iskoristite svoje prilike, po pravilu sledi kazna", rekao je šef stručnog štaba minhenskog tima.
Bavarci nakon šest odigranih kola zauzimaju 12. poziciju na tabeli Evrolige sa skorom od dve pobede i četiri poraza, koliko ima i Crvena zvezda na 14. poziciji.
"Moramo da izvučemo pouke i nastavimo dalje, a pred nama je još mnogo utakmica i naše ambicije se ne menjaju. Mnogo nam nedostaje povređeni Vladimir Lučić, koji je počeo da trenira i verujem da će uskoro ponovo biti na parketu, a njegovo prisustvo je za nas veoma značajno", reko je Laso, a zatim se dotakao kapitena Crene zvezde Miloša Teodosića koji je sa 17 poena bio najbolji pojedinac meča:
"On jeste u godinam, vidi se da ne može da igra kao ranije, ali je u pitanju vrhunski igrač. On je rođeni pobednik i izuzetno ga poštujem."
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
29.02.2024 19: 44
Trener košarkaša Bajerna Pablo Laso izjavio je danas da očekuje težak meč protiv Crvene zvezde i dodao da se nada da će ceo tim da bude spreman za meč 27. kola Evrolige.
01.03.2023 20: 38
Košarkaš minhenskog Bajerna, Vladimir Lučić, izneo je svoja očekivanja pred meč 24. kola Evrolige sa Crvenom zvezdom.
16.05.2025 15: 20
Vladimir Lučić je na pragu potpisivanja dvogodišnjeg ugovora sa Bajernom.
16.04.2025 19: 38
Crvena zvezda je u sinoćnjem duelu sa Bajernom izgubila, ispala iz plej-ina i završila učešće za ovo izdanje Evrolige.
pre 1 sat 20: 55
O budućnosti nekadašnjeg igrača Partizana, govorio je njegov dugogodišnji menadžer, Marko Jelić, koji je istakao kako je njegov klijent poželjan na tržištu.
pre 1 sat 20: 48
Košarkaški reprezentativac trijumfalno završio odiseju u klubu iz Moskve, pre selidbe u novi klub.
pre 7 sati 15: 05
Srpski reprezentativac od naredne sezone u Kavasaki Brejv Tandersu.
pre 7 sati 14: 45
Znaju Podgoričani kako se pobeđuje u Begoradu. Budućnost je ove sezone savladala Partizan u Areni, sredinom decembra prošle godine je bilo 97:90.
Ostavite komentar