Srbija reprezentacija basket 3x3 polufinale Letonija TV Arena sport | Arena Sport
srb
najnovije
ABA liga

Srbija igra za svetsko finale u basketu, možda i titulu planetarnog prvaka: "Orlovi", visok vam let!

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

07.06.2026 09:28
Basket 3x3 KSS
Basket 3x3

Basket reprezentacija Srbije boriće se danas za medalju na 3x3 Svetskom prvenstvu u Varšavi, a od ishoda polufinala sa Letonijom (18.10, TV Arena 4 Premium) zavisi da li ćemo "orlove" bodriti u meču za bronzu (20.05) ili finalu takmičenja (21.00). 

Naši basketaši i kolege im iz bivše sovjetske republike često su se sastajali na velikim tamičenjima, u različitim sastavima i sa različitim uspehom, a ove nedelje će jedni preko drugih stajati Strahinja Stojačić, Nenad Nerandžić, Nemanja Barać i Andreja Milutinović - Francis Lacis, Karlis Lasmanis, Nauris Mijezis i Žigmars Raimo.

Izabranici Marka Ždera u prestonicu Poljske stigli su s oreolom vodećeg tima na poslednjoj FIBA 3x3 rang listi, zlatne zaostavštine od šest titula planetarnog prvaka i odlične forme, a koliko vrede u ovom trenutku potvrđuje niz pobeda. 

Na samom početku turnira "recnuli" su "mali" Madagaskar, pa odmah zatim uzeli meru već ražalovanom braniocu trofeja Španiji, posle čega su se desile pobede nad Australijom i Austrijom, te poslednjim olimpijskim prvakom Holandijom, za novu dozu samopouzdanja i ambicije.

"Hvala našim navijačima u Poljskoj, podrška nam mnogo znači! Znali smo da će ovo biti teška utakmica protiv sjajne ekipe Holandije, igrali smo jako do kraja i mislim da smo zaslužili pobedu. Igrali smo svoju igru, pogodili važne šuteve i u završnici donosili dobre odluke, najvažnije je da smo se plasirali u polufinale. Sada moramo biti jednako dobri, ako ne i bolji da bismo dobili Letonce i ponovo igrali finale", poručio je nakon poslednjeg slavlja Nenad Nerandžić.

U drugom polufinalu sastaju se selekcije Nemačke i Francuske (18.40, A4P). 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sekulić: Iskoristili smo greške Partizana

ABA liga

pre 13 sati 21: 15

Sekulić: Iskoristili smo greške Partizana

Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Dubaija rezultatom 86:81 u drugom meču finalne serije plej-ofa AdmiralBet ABA lige. Ekipa sa Bliskog istoka je ovim trijumfom stekla prednost od 2:0 u seriji.