Nije Partizan dopustio Bosni da se ponada ni sekunde da može da uvede seriju u majstoricu. Rutinski su crno-beli odradili posao u Sarajevu i, posle trijumfa u Beogradu, overili plasman u polufinale ABA lige - 87:73 (26:17, 29:25, 13:18, 19:13).
Od početka do kraja "parni valjak" je apsolutno kontrolisao meč i, iako lišen pomoći Karlika Džonsa koji je rano ušao u problem sa faulovima, bez mnogo muke dovršio posao u "Zetri". Inicijalnu prednost stekao je zahvaljujući Braunu koji je u prvoj deonici prebacio dvocifren učinak i vodio crno-bele do +9 već nakon 10 minuta. Vrlo dobar meč igrali su Dilan Osetkovski i Isak Bonga, posebno defanzivno, a kad je trebalo "slomiti" Studente - i ofanzivno.
Kakve-takve nade da može do pobede Bosna je gajila do 32. minuta, nakon čega je usledila serija gostiju 15:2 i definitivna potvrda plasmana u polufinale regionalnog takmičenja. Tamo će Partizan igrati protiv pobednika serije Crvena zvezda - Cedevita Olimpija, a "večiti rival" vodi 1:0, pa je za očekivati da gledamo derbi - nešto ranije nego što smo navikli.
Što se tiče učinaka, Isak Bonga i Džarod Vest bili su najefikasniji pojedinci na dve strane sa istim učinkom od po 18 poena. Sterling Braun i Tonje Džekiri su za Partizan ubacili po 13, a Dontej Karuters poen manje za Studente.
Bosna - Partizan 73:87 (17:26, 25:29, 18:13, 13:19)
ABA liga, 1/4 finala, drugi meč
Dvorana: Zetra
Sudije: Damir Javor, Igor Dragojević, Krunoslav Peić
Bosna: Jang, Atić 8, Halilović 0, Delalić 7, Gutić 3, Manojlović 8, Šalić 2, Karuders 12, Vest 18, Zubac 0, Kovačević 7, Plamer 8.
Partizan: Džons 6, Vašington 7, Osetkovski 7, Bošnjaković 0, Braun 13, Radanov 2, Bonga 18, Lakić 9, Džekiri 13, Fernando 10, Kalates 2.
Ostavite komentar