pre 1 minut 15: 23
PSŽ bacio oko na Barseloninu "zlatnu koku": Laporta ima na stolu sumanutu svotu novca
Pari Sen Žermen razmišlja daleko u budućnost.
Starsport
Posle nove senzacionalne pobede u Evroligi, Crvena zvezda okreće se obavezama u regionalnom takmičenju. Sutra će u sklopu 6. kola ABA lige, dočekati Budućnost u Beogradu, a utiske pred okršaj u dvorani "Aleksandar Nikolić", izneo je trener crveno-belih Saša Obradović.
U razgovoru za klupski sajt rekao je Obradović da Beograđane očekuje teška utakmica sa Podgoričanima, uz dodatni motiv koji njegov tim ima zbog prošlosezonskih poraza od Budućnosti.
"Sigurno da nas očekuje jedna teška utakmica koja može da ponese epitet derbija i to protiv tima protiv koga nemamo sjajno iskustvo u poslednjim duelima. Upravo zbog toga, i činjenice da su te utakmice postale više od igre, imamo motiv da damo više", rekao je Obradović.
Zvezda ulazi u ovu utakmicu nakon poraza u prošlom kolu od Spartaka iz Subotice i trenutno zauzima šesto mesto tabele Grupe B sa učinkom 2:2. Budućnost je prva sa četiri pobede i jednim porazom.
"Nije lako spremiti se za ovakvu utakmicu nakon emotivnog pražnjenja koje smo imali u sredu protiv Panatinaikosa, ali moramo da imamo pravi fokus isključivo na našu igru", dodao je Obradović.
Ove dve ekipe sastale su se prošle sezone u polufinalnoj seriji ABA lige, gde je Budućnost slavila sa 2:1. Zvezda je, dakle, ostala dužna Podgoričanima, pa će sutra imati priliku za revanš.
Utakmicu pratite od 20 sati na Areni 1 Premium.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
15.03.2026 22: 30
Trener Crvene zvezde ne beži od istine posle poslednjeg nastupa u regionalnom takmičenju.
14.03.2026 20: 11
Velika pobeda je već zaboravljena.
08.03.2026 21: 19
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima ekipu Kluža rezultatom 97:85 (26:30, 15:16, 37:19, 19:20) u meču drugog kola faze Top 8 regionalne AdmiralBet ABA lige
15.02.2026 20: 32
Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras Igokeu rezultatom 94:84 na startu Top 8 faze AdmiralBet ABA lige. Posle meča, medijima se obratio trener beogradskog tima, Saša Obradović.
pre 22 sata 16: 41
Vreme je za rastanak.
23.03.2026 13: 12
Košarkaš bosansko-hercegovačkog kluba dobio priznanje za odličnu partiju.
23.03.2026 09: 00
Dubai, Partizan, Crvena zvezda i Budućnost u borbi za šro bolje pozicije u ključnom delu ABA lige.
23.03.2026 08: 40
Plejmejker crveno-belih upitan o svojoj igračkoj budućnosti.
Ostavite komentar