ABA liga

07.05.2023 20:04
Budućnost posle preokreta eliminisala Megu i prošla u polufinale AdmiralBet ABA lige MN Press

Budućnost je prvi polufinalist plej-ofa AdmiralBet ABA lige pošto je u i u drugom meču serije pobedila kao gost Megu 82:80 (15:19, 14:27, 26:14, 27:20) i to posle velikog preokreta. Imali su Podgoričani 17 poena zaostatka na poluvremenu, ali su sve uspeli da nadoknade i u uzbudljivoj penal završnici budu smireniji. Podgoričani će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Crvene zvezde Meridianbet i Zadra.

Košarkaši Mege nadigrali su goste iz Podgorice u prvom poluvremenu kada su stekli prednost od 17 poena razlike. Blistao je Ahmad Rori koji je za poluvreme isporučio 17 koševa (2/2 trojke). Iako je samo od pogodio trojke (11/2 za tri), košarkaši Mege su bili precizni za dva poena (25/15), a nadskakali su goste (20 skokova).

Košarkaše Budućnosti nije služio šut u prvom delu (29/12, 41 odsto), imali su i devet izgubljenih lopti, nisu imali ni raspoloženog igrača pa su morali u nastavku da jure rezultat.

Alfa Kaba je odlično igrao u trećoj deonici, nanizao je osam poena, priključili su mu se Grin, Jagodić Kuridža pa se Budućnost vratila u meč, imala je zaostatak od samo pet poena pred poslednju deonicu (60:55).

Nastavili su gosti sa boljom igrom, Jagodić Kuridža i Popović pkrenuli su seriju od 7:0 za vođstvo Budućnosti na osam minuta pre kraja od 62:60! Nije Mega mogla da odgovori, primakla se na 71:73, ali je Bel Hejns na 2:39 do kraja ubacio tri poena u dva napada za ključnu prednost 71:76.

Nije se predavala Mega, Kazalon je zakucao za 77:79 na 12 sekundi pre kraja. Grin je pogodio oba bacanja na 10 sekundi pre isteka vremena za 81:77 za goste. Pogodio je Cerovina trojku na sekund pre kraja, napravljen je faul ali prekasno. Bel Hejns pogodio bacanje za kraj.

Kaba je sa 16 poena bio najefikasniji u timu Budućnosti, Grin je dodao 14, O' Brajen i Jagodić Kuridža po 11, a Bel Hejns 10. Rori je sa 22 poena bio najefikasniji kod domaćina, Rudan je dodao 12 poena.