
pre 15 minuta 23: 25
Ovo nikome nije pošlo za rukom u Evropi: Vlahović "zlatna rezerva"
Srpski napadač za samo 141 provedenih na terenu upisao četiri gola i isto toliko asistencija.
Košarkaši Partizana željno iščekuju plej-of ABA lige, koji će početi sa druge pozicije. Ipak, pre toga imaju još priliku da na pravi način stave tačku na ligaški deo sezone - pošto će sutra od 19.30 časova dočekati Megu u 30. kolu regionalnog takmičenja.
Partizan ima 25-4 skor, a čak i da Budućnost kiksne protiv Dubaija nemaju šanse da se domognu liderske pozicije zbog lošeg međusobnog učinka sa Podgoričanima. Samim tim, ova utakmica nema tolikog rezultatskog značaja, ali to ne znači da će klub iz Humske olako shvatiti izazov pred sobom.
O tome je govorio i trener Željko Obradović, koji se raduje završnom turniru i gledaće da iskoristi utakmicu sa Megom da "štimovanje žica" pred plej-of:
"Znamo kako Mega igra i da imaju odličnu sezonu i ove godine. Čestitke svima, pre svega mom kolegi. Ovo je zadnja utakmica koja rezultatski nije bitna, ali se pripremamo za ono što dolazi nakon nje. Zbog toga ćemo ovu utakmicu odigrati sa velikom željom i maksimalnom ozbiljnošću", rekao je Obradović, a preneo sajt kluba.
Ajzak Bonga izjavio je da ekipa mora da sa maksimalnim zalaganjem dođe do pobede protiv Mege.
"Zaista smo uzbuđeni zbog ove utakmice, koja je ujedno i naša poslednja utakmica u regularnom delu sezone. Ali, potrudićemo se da uradimo isto što i uvek radimo, a to je da igramo sa maksimalnim zalaganjem i pobedimo utakmicu", poručio je nemački košarkaš.
"Parni valjak" je sa Megom zatvorio i prvu polovinu ligaškog dela sezone, a tu su morali posebno da se pomuče, pošto su do trijumfa stigli tek nakon produžetaka (100:90). Mega je trenutno na osmoj poziciji sa 16-13 učinkom, a šta god da se dogodi na ovoj utakmici odatle će početi plej-of, gde ih odma čeka dvoboj sa ekipom Budućnosti.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
12.06.2025 23: 26
Nakon meča, trener crno-belih Željko Obradović je govorio o brojnim stvarima, a između ostalog se dotakao i Košarkaške lige Srbije i svoje suspenzije u istoj.
11.06.2025 13: 37
Eventualna, peta utakmica biće odigrana 16. juna u Podgorici, ali se u crno-belom taboru nadaju da je ipak, neće biti.
10.06.2025 23: 05
Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u okviru treće utakmice finalne serije AdmiralBet ABA lige rezultatom 83:67 (24:19, 25:18, 18:22, 16:8).
09.06.2025 13: 35
Posle dva odigrana meča u Podgorici, rezultat u finalnoj seriji je izjednačen, "crno-beli" su trijumfovali u prvom susretu posle produžetka (94:88), dok je Budućnost uzvratila u drugom meču (84:73).
YouTube
pre 15min
YouTube
pre 19min
YouTube
pre 27min
YouTube
pre 2h
pre 4 sata 19: 30
Legendrani igrač ističe da je najveća razlika u strasti, koja je posebno izražena u srpskoj ekipi.
pre 4 sata 18: 43
U prvom kolu Evrolige Virtus dočekuje Real Madrid 30. septembra u Bolonji.
pre 5 sati 18: 00
Preokret u Turskoj - iskusni plejmejker ostaje u reprezentaciji?
pre 6 sati 16: 45
Iskusni košarkaš je otkrio da je ovo velika čast za njega i da je čitav život navijač ovog kluba.
Ostavite komentar