
pre 7 sati 23: 01
(VIDEO) Paunovićev Ovijedo na korak od La Lige: Srbin i dalje bez poraza u Španiji - cilj skoro pa ispunjen!
Real Ovijedo slavio ukupnim rezultatom 3:2 protiv Almerije u dvomeču baraža polufinala za popunu La Lige.
Nije bilo lako, ali su košarkaši Partizana odoleli pritisku i upisali veoma bitnu pobedu protiv Cedevite rezultatom 81:71 (23:18, 21:14, 15:18, 22:21) u 29. kolu ABA lige. Klub iz Humske je prekinuo sedmogodišnji period bez trijumfa u Ljubljani, što predstavlja veliku dozu samopouzdanja pred plej-of koji je "iza ćoška".
Igrala se vrlo dinamična utakmica u areni "Stožice", bez puno prekida što je i prijalo košarkašima Partizana koji su sve vreme bili u kontroli rezultata. Prednost je rasla i do 14 poena, ali je beogradski tim svakako došao do 25. pobede u sezoni. Na jednu rundu do kraja ligaškog dela osigurali su drugo mesto, a nadaće se i kiksu Budućnosti koji bi im dao priliku da se vrate na čelo tabele - gde su i proveli većinu sezone.
Najbolji igrač na utakmici bio je Vanja Marinković koji je za 23 minuta na parketu ubacio 14 poena. U trijumfu mu je pomogao i Sterling Braun sa košem manje, dok je isti učinak imao Tajrik Džouns koji je dodao i sedam skokova. Najbolji košgeter na meču bio je Brinton Lemar čijih 17 poena nije bilo dovoljno da se spreči dupli poraz od Partizana.
Klub iz Humske imao je 11:0 start u režiji Marinkovića koji je "kapitenski" pokrenuo sjajan nalet svog tima sa osam poena u prva dva minuta utakmice. Cedevita je ekipa jakog karaktera, te nisu hteli da budu samo još jedan tim koji će dozvoliti "parnom valjku" da ih pregazi. Nije im dugo trebalo da se razbude i krenu da pariraju izabranicima Željka Obradovića.
Ostvarili su svoj niz poena, te 13:4 serijom stigli na koš zaostatka. To je pokrenulo novi "mini nalet" Partizana na leđima Brauna, koji je sa dve trojke proslavio produžetak saradnje sa crno-belima. Nastavili su gde su stali, te sredinom druge četvrtine stigli do nove dvocifrene prednosti (33:23) - "luft" koji su držali sve do odlaska na "veliki odmor".
Početak drugog poluvremena dao je nešto veću pauzu između koševa, što je odgovaralo Partizanu koji je u tom momentu ostvario najveću prednost na utakmici (46:32). Malim serijama poena Cedevita je konstantno "disala za vratom" gostiju, ali nijednom nije uspela da spusti razliku na manje od pet poena. Kada god su bili blizu povratka u meč, neko od "crno-belih" bio je tu da prepreči put sjajnom izvedbom iza linije 6,75 metara.
U toj ulozi najčešće se našao Vanja Marinković koji je ubacio četiri od pet trojki na ovoj utakmici. Ništa lošiji nije bio ni Isak Bonga koji je bio posebno raspoložen u trećoj četvrtini. Dva nesportska faula Partizana uzastopce dala su priliku slovenačkoj ekipi da se vrati u igru sredinom poslednjeg kvartala. Dosta grešaka u odbrani koštala su crno-bele dvocifrene prednosti koju su negovali skoro čitavu partiju, te se domaćin na pet minuta do kraja ponovo približio na četiri poena zaostatka - situacija koja je primorala Željka Obradovića na minutnu pauzu.
Uspeo je klub iz Humske da se rekonsoliduje u završnici meča, a sjajnom rolom Bonge u poslednja dva minuta obezbeđen je prvi trijumf na gostovanju "zmajevima" od 2018. godine!
AdmiralBet ABA Liga, 29. kolo
PETAK
Borac - Cibona 72:66
SUBOTA
Igokea - Dubai 88:97
NEDELJA
Cedevita - Partizan 81:71
Crvena zvezda - Krka 20.00 (A3P)
PONEDELJAK
Budućnosti - FMP 17.00 (AS1)
Mornar - Split 18.00 (AS4)
Spartak - Zadar 19.00 (AS5)
Mega - SC Derbi 20.00 (AS4)
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
30.12.2024 23: 07
Košarkaš Partizana otkrio pozadinu neverovatnog preokreta, za pobedu nad slovenačkim timom u ABA Aligi.
30.12.2024 21: 45
Trener košarkaša Partizana priznaje da su gosti iz Slovenije bili bolji tokom većeg dela zadnjeg meča u ovoj godini.
30.12.2024 20: 59
Ekipa Željka Obradovića, košem u "foto-finišu", savladala Ljubljančane i prekinula lanac poraza u AdmiralBet ABA ligi.
30.12.2024 09: 43
Utakmicom između Partizana i Cedevita Oimpije (19.00, TV Arena 1 Premium) spušta se zavesa na takmičarsku 2024. godinu u AdmiralBet Aba ligi, ali i na obaveze koje će crno-beli imati u ovoj godini.
pre 8 sati 22: 05
Posle dogovora o prekidu radnog odnosta, Radonjić se oglasio porukom za sve zaposlene u klubu, kao i upravi, od koje je osećao samo poverenje.
pre 8 sati 21: 40
Trener košarkaša Budućnosti iz Podgorice Andrej Žakelj izjavio je danas pred četvrtu utakmicu finala plej-ofa ABA lige će njegova ekipa učiniti sve da izbori majstoricu protiv Partizana.
pre 10 sati 19: 49
Fudbaleri Čukaričkog počeli su pripreme za novu sezonu. Mklan Lešnjak je na prozivci imao cak 37 igrača, a među njima bio je i Nenda Tomović, nekadasnji igrač Crvene zvezde i mnogih klubova Serije A.
pre 11 sati 19: 06
Košarkaški klub Partizan pozvao je danas navijače "crno-belih" da na predstojećoj utakmici finala plej-ofa regionalne ABA lige protiv Budućnosti iz Podgorice pokažu poštovanje prema ekipi iz Podgorice.
Ostavite komentar