
pre 16 minuta 14: 50
Barać krenuo sa izgradnjom tima za narednu sezonu: Prvo pojačanje Bahčešehira stiže iz NBA
Prošle sezone ubacio je 50 poena na NBA utakmici, a sada će igrati pod trenerskom palicom Marka Baraća.
Utakmicama između Budućnosti i Mege (18, TV Arena 1 Premium), odnosno Crvene zvezde i Zadra (20, TV Arena 1 Premium), počinje plej-of AdmralBet Aba lige, dok Cedevita Olimpija i FMP igraju sutra (18.30, TV Arena 3 Premium), a serija između Partizana i SC Derby je odložena zbog obaveza crno-belih u Top 8 fazi Evrolige.
Trener košarkaša Mege, Marko Baraća je svestan da Budućost teško gubi na domaćem terenu, ali isto tako i veruje da njegovi igrači to mogu da promene.
"Igramo protiv ekipe Budućnosti koja je izvanredan tim i koja je doselekcijom podigla individualni kvalitet, napravila tim koji ima igrače sa mnogo poena u rukama, sa iskustvom iz Evrokupa i Evrolige. Zahtevna serija je pred nama, pa tako i prva utakmica. Igra se na njihovom terenu, vrlo smo svesni kako je nezgodno igrati u Morači, teško se odnose pobede i spremili smo se dobro da probamo da dođemo do iznenađenja", rekao je Barać.
Za razliku od košarkaša Mege, igrači Crvene zvezde su apsolutni favoriti u duelu protiv Zadrana, ali, ipak, trener Duško Ivanović upozorava da prvotimci crvneo-belih moraju da budu oprezni.
"Plej-of je uvek interesantno takmičenje jer uvek daje mogućnost iznenađenjima bez obzira što imamo prednost domaćeg terena. Poštujemo Zadar, pobedili su ovde, imali su u jednom trenutku i 20 poena razlike, igraju atipično, brzo i nadam se da ćemo biti fokusirani i na maksimalnom nivou u prvoj utakmici", rekao je trener crveno-belih.
Prolaz u polufinale regionalnog takmičenja će obezbditi ekipa koja prva stigne do dve pobede, a ekipe koje su u prvim mečevima domaćini gostuju u narednim, dok bi u eventualnoj "majstorici" ponovo imale prdnost domaćeg terena.
AdmiralBet Aba liga, četvrtfinale
petak
Budućnost – Mega 18.00 (TV Arena 1 Premium)
Crvena zvezda – Zadar 20.00 (TV Arena 1 Premium)
subota
Cedevita Olimpija – FMP 18.30 (TV arena 3 Premium)
odloženo
Partizan – SSC Derby odloženo
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
25.10.2024 18: 48
Crveno-beli će u Hrvatskoj igrati bez svog startnog centra, Džoela Bolomboja, dok još uvek nije poznato da li će Nemanja Nedović biti u stanju da pomogne timu.
22.03.2024 09: 45
Reguralni deo sezone AdmiralBet ABA lige traje do 5. aprila, kada ćemo znati i konačne učesnike plej-ofa.
11.02.2024 22: 00
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos izjavio je večeras posle utakmice sa Zadrom da je njegova ekipa odigrala kvalitetno na obe strane terena i da je to napravilo razliku.
11.02.2024 20: 39
Poput Partizana i košarkaši Crvene zvezde napravili lepu uvertiru pred start Kupa Radivoja Koraća u sredu.
pre 17 minuta 14: 50
Prošle sezone ubacio je 50 poena na NBA utakmici, a sada će igrati pod trenerskom palicom Marka Baraća.
pre 57 minuta 14: 10
Crvena zvezda sutra od 20.00 časova počinje plej-of Superlige Srbije polufinalnim duelom sa Spartakom iz Subotice.
pre 6 sati 09: 00
Revanši su zakazani za 16. jun u Subotici i 17. jun u Železniku.
pre 7 sati 08: 00
Crno-beli su se osmi put popeli na tron regionalnog takmičenja, a ujedno su stigli i do jubilarnog 50. trofeja u svojoj 80 godina dugoj istoriji.
Ostavite komentar