pre 1 sat 23: 18
Vlade Đurović bez dlake na jeziku: Zvezda je u problemu, videćemo kako će to do kraja izgledati
Kao i uvek, surovo iskren...
AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin
Nije vrhunskog starta sezone, mlada ekipa Mege je vezala pet poraza. Taj niz je konačno prekinut u 10. kolu AdmiralBet ABA lige jer je ekipa sa Novog Beograda slavila protiv Zadra 68:65 (21:19, 19:25, 11:12, 17:9).
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Bogoljub Marković sa 18 poena. Uz njega su jedini dvocifreni bili Kosta Kondić sa 14 i Džek Kajl sa 11. Sa druge strane se istakao Tajler Val sa 15 poena (11 sk), Amar Gegić je dodao 13 i Krševan Klarica 12.
Mega je bolje ušla u utakmicu, ali je prva četvrtina bila poprilično izjednačena. Nakon 10 minuta igre gosti su imali dva poena prednosti. Zadar je znatno bolje zaigrao u drugoj deonici. Tim Danijela Jusupa je ubacio 25 poena i primio 19, te je na poluvreme otišao sa +4.
Prilično spor ulazak u drugo poluvreme je viđen od strane obe ekipe. Tome ide u prilog i činjenica da je viđeno svega 23 poena u trećoj četvrtini. Zadar je ušao u završnih 10 minuta sa +5. Upravo kada je bilo najbitnije, Mega je zategla odbranu. Svela je protivnika na samo devet poena u poslednjem periodu, a sa druge strane je ubacila 17. To je bilo dovoljno da tim Marka Baraća prekine niz od pet poraza.
Srpska ekipa nakon ove pobede ima pet pobeda i pet poraza, dok je Zadar sada na skoru 4-6.
AdmiralBet ABA Liga, 10. kolo
PETAK
Krka - Mornar 103:90
FMP - Dubai 86:84
SUBOTA
Borac - Cedevita Olimpija 74:94
Igokea - SC Derbi 105:97
Partizan - Split 110:64
NEDELJA
Spartak - Crvena zvezda 87:94
PONEDELJAK
Budućnost - Cibona 88:77
Zadar - Mega 65:68
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
05.02.2024 22: 05
Košarkaši Mege u 19. kolu ABA lige gostuju ekipi Zadra, a trener beogradskog kluba Marko Barać rekao je da njegovu ekipu čeka izuzetno teško gostovanje.
14.05.2026 12: 36
Košarkaš Mege Savo Drezgić karijeru će nastaviti na američkom koledžu (NCAA), saopštio je danas njegov menadžer Miško Ražnatović.
01.05.2026 12: 41
Košarkaš Mege dobio najviše glasova u tradicionalnom izboru.
28.04.2026 17: 50
Košarkaški klub Mega Superbet angažovao je još jedno pojačanje.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 3h
pre 1 sat 23: 18
Kao i uvek, surovo iskren...
pre 1 sat 23: 11
Crno-beli na najbolji način proslavili trijumf nad večitim rivalom.
pre 2 sata 23: 03
Samokritični Amerikanac...
pre 2 sata 22: 59
Košarkaš Partizana ističe da se serija sada seli u Pionir i da moraju da se fokusiraju na taj meč.
Ostavite komentar