
pre 4 minuta 10: 25
Vojvodina dovela još jedno pojačanje: Vladan Novevski ponovo kod kuće
Novevski je kasnije nastupao godinu dana za Voždovac, da bi se zimus vratio u Novi Sad, u tim Kabela.
Crvena zvezda opravdala je ulogu favorita u Baru i bez većih problema savladala Mornar 87:65 (23:7, 24:18, 19:25, 25:21) u zaostalom meču 23. kola Admiralbet ABA lige.
Veći deo posla Beograđani su odradili još u prvoj četvrtini, gde su zahvaljujući sjajnoj roli Nedovića, stekli osetniju prednost (23:7), koji su uspešno sačuvali do kraja. Vođstvo srpskog tima je u jednom trenutku iznosilo i 27 razlike. Međutim, Mornas se nije predavao.
Na krilima Glasa i Vujačića, kao i dobroj igri sa distance, Barani su u poslednjoj deonici "pokazali zube" i u finiši stigli na dva poseda zaostatka (70:64), ali je kvalitet gostiju presudio na kraju. Napad Mornara je stao, nije bilo raspoloženih košarkaša u ključnim trenucima, a slaba igra u ofanzivi, ubrzo se prenela i na drugi kraj terena.
Zvezda se razigrala, Kampaco se istakao sa nekoliko dobrih poteza u defanzivi, a nakon 14:0 serije u režiji Mitrovića i Petruševa, prednost Beograđana je ponovo porasla na +20, posle čega je utakmica ušla u "mirnije vode".
Branilac titule nastavio je trku za vodećim Partizanom, koji ima pobedu više od gradskog rivala (23:2). Međutim, Zvezda ima bolji međusobni skor od crno-belih, pa će se konačni rasplet u regionalnom takmičenju znati po završetku poslednjeg kola, u kome Partizan sutra gostuje Budućnosti, dok Zvezda u ponedeljak dočekuje Cedevita Olimpiju.
Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Nedović sa 20 poena, Mitrović je dodao 13, Ivanović 10, dok Kampaco završio utakmicu sa pet poena uz šest skokova i osam asistencija. Listu strelaca Mornara predvodio je Glas sa 19 poena, dok se Vujačić istakao sa 14.
AdmiralBet ABA liga, zaostali mečevi
Četvrtak
Mornar - Crvena zvezda Meridianbet 65:87
Petak
Budućnost Voli - Partizan Mozzart 19.00 (TV Arena Premium 1)
Nedelja
Mornar - Igokea 18.00 (TV Arena sport 7)
Ponedeljak
Cedevita Olimpija - Crvena zvezda Meridianbet (TV Arena Premium 1)
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
17.11.2024 09: 37
Košarkaši Partizana i Crvene zvezde poraženi su u poslednjem kolu Evrolige od Olimije iz Milana u Beogradu odnosno Asvela u gostima, a već ih očekuju obaveze u AdmiralBez Aba ligi.
28.09.2024 19: 40
Nije bilo lako, a ni lepo, ali je Crvena zvezda uspela da savlada Mornar i upiše prvu pobedu u AdmiralBet ABA ligi - 91:72 (22:14, 23:27, 22:17, 24:11).
27.09.2024 18: 45
Košarkašima Crvene zvezde predstoji meč drugog kola AdmiralBet ABA lige protiv Mornara iz Bara (18.00, Arena)
03.03.2024 13: 20
Košarkaši Partizana bili su subotu uveče na stadionu u Humskoj, gde su posmatrali pobedu fudbalera crno-belih protiv Železničara, a od 18.45 časova uloge će biti promenjen. Na tarenu će se naći igrači trenera Željka Obradovića, a sa tribina će ih bodriti fudbaleri.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 5d
pre 1 sat 09: 20
Crno-beli vode u polufinalnoj seriji, a u prvom meču u dvorani "Aleksandar Nikolić" slavili su sa 84:74 u duelu sa timom iz Železnika.
pre 11 sati 23: 14
Centar Sakramento Kingsa je govoreći za litvanske medije otkrio i gde bi želeo da završi karijeru.
pre 11 sati 22: 37
Nakon meča, novinarima se na konferenciji za medije obratio trener ekipe iz Subotice, Vlada Jovanović.
pre 13 sati 21: 30
Košarkaši Crvene zvezde završili su sezonu na neslavan način.
Ostavite komentar