pre 3 sata 22: 59
Čukarički silan na Banovom brdu: Miladinović srušio Kragujevčane
Uroš Miladinović je sa dva gola i asistencijom obeležio trijumf "brđana".
Nebojša Čović zvanično je danas izabran za novog predsedsednika Košarkaškog saveza Srbije (KSS). Doskorašnji prvi čovek Crvene zvezde, koji je po imenovanju u Savezu podneo ostavku na tu funkciju, za predsednika KSS je izabran na današnjoj vanrednoj sednici Skupštine.
On je na mestu predsednika KSS zamenio Predraga Danilovića. Danilović je 23. avgusta prvo pismeno obavestio članove Upravnog odbora i predsednika Skupštine o povlačenju, a četiri dana kasnije učinio je to i usmeno. Danilović je odlučio da se ranije povuče sa mesta predsednika KSS iako mu je mandat isticao u decembru.
"Da se zahvalim svima, smatrajte sebe bitnim faktorom u osvajanju medalja. Neke stvari ne treba zaboraviti. Prvi smo u Evropi na rang listi, drugi u svetu. Želim vam mnogo sreće", rekao je Danilović u obraćanju delegatima Skupštine KSS.
Košarkaški savez će imati četvoro potpredsednika. Ana Joković će biti zadužena za žensku košarku, a Nenad Krstić za mušku košarku. Darko Jovičić će biti zadužen za takmičenje, a Filip Sunturlić za finansije i marketing.
Čović se zahvalio delegatima Skupštine KSS na poverenju.
"Pred nama je interesantan period - olimpijski ciklus. Da nastavimo kontinuitet Skupštine. Slede nam kvalifikacije, Evropsko prvenstvo… Treba napraviti zajednički pristup, bez obzira na razlike. Prvi zadatak da rešimo selektora. Program postoji i moramo mnogo da radimo. Da se izborimo sa velikim brojem iskušenja. Neću da zaboravim, akcija koja počinje sledeće nedelje - obilazimo regione. Da vam iskreno kažem, nikad nisam bio nečije vlasništvo. Ne dugujem nikom ništa. Funkcije su bitne samo ako možemo sa dođemo do pravih ljudi", rekao je Čović posle izbora za predsednika KSS.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
16.02.2026 11: 45
Tradicionalno, takmičenje koje nosi ime po jednom od najboljih evropskih košarkaša svih vremena održaće se u niškoj dvorani "Čair" od 18. do 21. februara, trofej osvojen prošle godine brani Crvena zvezda, a svi mečevi biće direktno prenošeni na kanalima TV Arena sport.
26.01.2026 16: 56
Košarkaški savez Srbije stavio je tačku na spekulacije oko domaćinstva Kupa Radivoja Koraća. I ove godine završni turnir biće održan u Nišu, u hali Čair, gde će se najbolji srpski klubovi boriti za trofej od 18. do 21. februara.
13.12.2025 19: 45
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović je govoreći za Euronews Srbija komentarisao prvi ovosezonski košarkaški Večiti derbi, u kojem je Partizan pobedio Crvenu zvezdu nakon velikog preokreta.
12.12.2025 16: 08
Nekadašnji NBA košarkaš sa velikom znatiželjom očekuje da uživo isprati evroligašpki duel Partizana i Crvene zvezde.
pre 6 sati 20: 43
Neizvesna situacija u Monaku mogla bi da vrati Darona Rasela na košarkaško tržište.
pre 7 sati 19: 52
Košarkaška selekcija do 18 godina pobedila je Dansku 70:54 (16:11, 19:11, 21:16, 14:16) i igraće za deveto meso na Eurobasketu U18 protiv boljeg iz duela Estonije i Litvanije.
pre 10 sati 16: 29
Istorija se ponavlja.
pre 10 sati 16: 09
Poljska je slavila 75:52 u prvom meču Grupe D na Eurobasketu od 18 godina.
Ostavite komentar