pre 6 minuta 08: 04
(VIDEO) Po ugledu na Zvezdu i Partizan: Barselona na nogama, Katalonci u "El klasiku" overavaju titulu
Imaju priliku da ispišu istoriju.
MN Press
Poznati izraelski trener Pini Geršon, koji je svojevremenio bio dvostruki osvajač Evrolige sa Makabijem iz Tel Aviva, veruje da se Jam Madar pokajao što je otišao iz Partizana, gde je trebao da ostane i radi pod komandom Željka Obradovića.
Od odlaska iz Beograda, mladom izraelskom plejemejkeru ne cvetaju ruže u karijeri. Dres srpskog tima zamenio je sa Fenerbahčeovim, ali se zbog jake konkurencije u timu, nije naigrao kod Dimitrisa Itudisa u Turskoj (a ni kod Šarunasa Jasikevičijusa).
U međuvremenu se preselio u Minhen, gde trenutno nastupa za Bajern, ali, ni kod Gordona Herberta, izgleda, neće imati značajnu minutažu. Bar tako misli Pini Geršon, koji veruje da je Madar napravio veliku grešku u karijeri napustivši Partizan 2023. godine, gde je mogao i dalje da napreduje pod palicom najtrofejnijeg trenera Evrope.
Izraelski stručnjak osvrnuo se najpre na meč Makabija i Bajerna, gde se dokazalo da trener nemačkog kluba ne računa na njega u nekoj velikoj meri.
"Kada je Madar bio na terenu, Makabi je napravio seriju 12:0 i odmah je izašao iz igre. Ne računa na njega kao igrača u rotaciji, već kao dopunskog. Da li je ulazak u igru kao deveti, na pet minuta, igranje u Evroligi? Ne", izjavio je Geršon u podkastu "Geršon i prijatelji" i dodao: MN Press
"Ne znam koje je opcije imao, ali danas, po mom mišljenju, žali što je napustio Partizan. Fener je imao sve zvezde i bio je preveliki za njega, nisu računali na njega. To mogu i da razumem, imali su velike ambicije. Ali, ako ne igraš u Bajernu, ne znam koliko će to trajati", podvukao je Geršon.
Nakon tog pomenutig meča protiv Makabija, Bajern je odigrao revijalni susret sa Panatinaikosom (69:86), a bivši plej Partizana nije ulazio u igru na toj utakmici.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
23.06.2023 13: 40
Džejms Naneli i Jam Madar ostavili mogućnost da i naredne sezone nastupaju za KK Partizan.
07.06.2023 12: 57
Udruženje igrača Evrolige (ELPA) objavilo je danas da je košarkaš Partizana Jam Madara dobio priznanje za najboljeg mladog igrača sezone.
12.05.2023 15: 38
Košarkaši Partizana na specifičan način čestitali Jamu Madaru na priznanju za "Zvezdu u usponu".
12.05.2023 12: 57
Košarkaš srpskog kluba skrenuo pažnju na sebe partijama za crno-bele, koji su u majstorici sa Realom ostali bez Fajnal fora najjačeg klupskog takmičenja u Evropi.
pre 10 sati 22: 10
Težak poraz za srpskog trenera...
pre 12 sati 19: 21
Tim iz Sarajeva dočekuje crno-bele u nedelju (17.00 TV Arena Premium 2) u plej-ofu Admiral Bet ABA lige.
pre 18 sati 13: 19
Trener košarkaša "crno-belih" smatra da ekipa mora mnogo bolje da odigra u "Zetri" ako želi da eliminiše Bosnu u četvrtfinalu plej-ofa ABA Lige.
pre 19 sati 12: 39
Košarkaši Valensije izborili su majstoricu protiv Panatinaikosa pošto su, posle 0-2 u seriji, uspeli da dođu do dve velike pobede u Atini i vrate četvrtfinalni duel Evrolige na početak.
Ostavite komentar