ABA liga

MZT nemoćan u Baru: Pecarski i Glas vodili Mornar do pobede

10.02.2023 20:46
MZT nemoćan u Baru: Pecarski i Glas vodili Mornar do pobede Admiralbet ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro)

Košarkaši Mornara prekinuli su mini seriju od dva uzastopna poraza, posle pobede nad MZT-om u Baru. Crnogorski tim slavio je 93:84 (27:26, 19:20, 22:22, 25:16) u 19. kolu Admiralbet ABA lige, a do šeste pobede u takmičenju došao je zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj četvrtini.

Ekipa iz Skoplja je na krilima Abua Kuka počela odlučujuću deonicu u blagom suficitu (70:68), da bi se prelomni trenutak za Mornar dogodio u nastavku meča, kada su Barani napravili 11:0 seriju u režiji PecarskogVranješa Vujačića.

Mornar je zahvaljujući dobrim procentima šuta sa distance, kao i kvalitetnom odbranom, zaustavio nalete rivala, otišao na +9 (79:70) posle čega je utakmica ušla u mirnije vode. MZT je do kraja pokušavao preko Abua da uvede meč u neizvesnu završnicu, ali kada god bi se rezultatski približili crnogorskoj ekipi, spreman odgovor bi imali Pecarski i Glas, koji su večeras bili nerešiva enigma za goste.

Glas je sa 26 poena bio najefikasniji na utakmici, a Pecarski ga je pratio u stopu sa 24. Na drugoj strani Abu je sa 20 poena predvodio listu strelaca MZT-a, dok je Kuk pomogao sa 17. Međutim, njihove dobre partije nisu bile dovoljne da se savlada Mornar, pa je ekipa iz Skoplja zabeležila 16. poraz u sezoni.

Trenutno je i dalje na začelju tabele sa svega tri pobede, a novu šansu da "osvetli obraz" imaće protiv FMP-a u Železniku 3. marta. Mornar će istog dana odmeriti snage sa Megom u Beogradu.