ABA liga

Napadačka rapsodija Mege i oboren rekord ABA lige: Potop Cedevita Olimpije u hali "Ranko Žeravica"

Autor: Aleksa Janković

15.04.2024 21:53
Košaraši Mege na utakmici plej-ofa ABA lige protiv Cedevita Olimpije MN Press
Košaraši Mege na utakmici plej-ofa ABA lige protiv Cedevita Olimpije

Neverovatna utakmica u hali "Ranko Žeravica" i pobeda Mege protiv Cedevita Olimpije 119:98 (27:23, 30:29, 37:22, 25:24) u prvoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa AdmiralBet ABA lige. Klub sa Novog Beograda je oborio rekord regionalnog takmičenja kada je u pitanju broj postignutih poena na utakmici utakmici plej-ofa. Do sada je rekord držao FMP (113 poena), a od danas je u vlasništvu Mege.

Pobednički tim je predvodio Nikola Đurišić sa 31 poenom, Andrija Jelavić je ubacio 20, a Filip Jović i Stefan Miljenović su dodali po 16. Sa druge strane su se istakli Džastin Kobs i Dvejs Stjuart Džuniors sa po 20 poena, dok ih je Alen Omić pratio sa 16.

Obe ekipe su bile izuzetno raspoložene napadački, te je tako u prvom poluvremenu viđeno 109 poena. Od početka meča se igralo koš za koš, a domaćin je imao vođstvo nakon uvodnih 10 minuta. Nastavili su u istom ritmu i u drugom periodu četvrtoplasirani i petoplasirani tim ABA lige. Mega je uspevala da se odvoji u dva poseda razlike i tako na pauzu za poluvreme otišla sa +5.

Izabranici Marka Baraća su znatno bolje otvorili durgi deo igre gde su stekli i prvo dvocifreno vođstvo na utakmici (67:57). Nakon toga je prednost domaćina iznosila i čak 20 poena prednosti na kraju treće deonice. Srpski klub je u jednom trenutku imao i +28, ali je Cedevita do kraja uspela da ublaži poraz.