
pre 1 sekundu 09: 30
Poznato ko sudi finale između PSŽ-a i Čelsija: Iranac na centru, Hrvat u VAR sobi
U VAR sobi biče: Ivan Bebek iz Hrvatske, Bastijan Dankert iz Nemačke i Tatijana Guzman iz Nikaragve.
Košarkaši Mege savladali su Cedevita Olimpiju na svom terenu u poslednjoj utakmici 14. kola AdmiralBet ABA lige, a do sedme pobede u sezoni, vodio ih je sjajni Stefan Miljenović 97:86 (14:23, 24:18, 27:21, 32:24). Jedan od najboljih košarkaša OKK Beograda prošle sezone, koji je zbog Nikole Topića, uglavnom dobijao šansu sa klupe. Odigrao je fantastičnu utakmicu i na pravi način dokazao da će biti odlična zamena, sada već novom/starom plejmejkeru Crvene zvezde.
Momak rođen u Kanadi bio je nerešiva engima za Ljubljančane danas. Gosti nisu imali rešenja za Miljenovićevu igru u tranziciji, niti za njegove plejmejkerske sposobnosti. Mega je igrala po njegovim notama veći deo utakmice, naročito drugo poluvreme, kada je uspela da anulira 12 poena zaostatka koliko je bilo u jednom trenutku za Cedevita Olimpiju. Kobs i Matković držali su priključak slovenačkoj ekipi sve do polovine poslednje deonice (77:73), ali nisu izdržali pritisak do kraja.
Mladi Miljenović (22) "hranio" je centre u reketu, proigravao saigrače na spoljnim pozicijama. Posle ofanzivnih skokova, pravio je "dar mar" Ljubljančanima, naročito Kobsu na drugom delu parketa, pa je često faul bila jedina opcija gostiju. Na kraju, završio je utakmicu sa 28 poena, sa osam skokova i pet asistencija, uz više nego pristojne procente šuta (10/12 penali, 7/13 iz igre).
ABA liga, 14. kolo
četvrtak
Cibona - Borac Mozzart 97:101
petak
Krka - FMP 87:89
Studentski Centar - Split 91:92
subota
Zadar - Budućnost 57:67
Mornar - Partizan 76:98
Crvena zvezda - Igokea 80:48
nedelja
Mega - Cedevita Olimpija 97:86
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
15.04.2024 21: 53
Neverovatna utakmica u hali "Ranko Žeravica" i pobeda Mege protiv Cedevita Olimpije 119:98 (27:23, 30:29, 37:22, 25:24) u prvoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa AdmiralBet ABA lige.
13.04.2024 20: 29
Trener košarkaša Mege Marko Barać veruje da će njegov mladi tim uspeti da se odupre Cedevita Olimpiji u četvrtfinaloj seriji plej-ofa AdmiralBet ABA lige.
09.04.2024 10: 52
Igrač Mege je u pobedi nad Igokeom u Laktašima (92:78) za 26 minuta postigao 17 poena, uz 16 skokova, po dve asistencije i blokade i jednu ukradenu loptu, za indeks korisnosti 36.
31.12.2023 11: 10
Poslednja utakmica 14. kola AdmiralBet ABA lige na programu je danas, u kojoj će snage odmeriti košarkaši Mege i Cedevita Olimpije (12:00, Arena sport 1).
pre 12 sati 21: 20
Američki košarkaš Karsen Edvards novi je član Virtusa, saopštio je danas šampion Italije.
pre 13 sati 20: 20
Predsednik Partizana govorio je u skorašnjem intervjuu o pojačanjima koja se nikada nisu desila...
pre 14 sati 19: 25
Na "ECOMMBX Kupu" naći će se Srbija, Grčka, Izrael i Kipar, što će predstavljati generalnu probu pred početak Evrobasketa.
pre 14 sati 18: 55
Zasad deluje da će crno-beli iskoristiti opciju iz ugovora nekadašnjeg košarkaša Burga...
Ostavite komentar