pre 6 minuta 22: 43
(VIDEO) Stanković ispraćen zvižducima: "Marakana" izviždala svog trenera
Dejan Stanković je zaradio isključenje na utakmici protiv Hapoela Ber Ševe (0:2), a dok je izlazio sa terena ispraćen je zvižducima celog stadiona.
Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet zatvorili su sezone u u Evroligi i od večeras (18.00, TV Arena 1 Premium) se okreću AdmiralBet ABA ligi u kojoj žele da povrate titulu od Partizana Mozzart bet. Na startu četvrtfinalne serije plej-ofa očekuje ih duel sa Studentskim centrom, ekipom od koje do sada šest odigranih mečeva nisu doživeli poraz.
"Došli smo do plej-ofa ABA lige i našeg glavnog cilja. Borili smo se svih ovih meseci kako bismo zauzeli prvu poziciju na tabeli posle ligaškog dela, i time obezbedili prednost domaćeg terena. Sada je vreme za taj glavni deo, prvi protivnik je ekipa SC Derbija. Dobar tim sa kojim smo igrali pre dve nedelje. Želimo da se posle onakvog poraza u Evroligi podignemo, pokažemo reakciju, i vratimo se našim dobrim igrama i rezultatima", istakao je trener Crvene zvezde Janis Sferopilos.
Neće crveno-beli biti ni danas kompletni, očekuje se da Trej Tompkins nastavlja da dobija minute kako bi ušao u formu, blizu povratka na teren je i Nikola Topić.
"Četvrtfinalni mečevi protiv Zvezde su nam nagrada za sve što smo do sad uradili, ali nećemo ići na utakmicu sa belom zastavom. Ako razmišljamo da je to samo nagrada onda nemamo šanse da iznenadimo. Lopta je okrugla, nikada se ne zna i ja uvek idem sa mišljenjem da ćemo biti potpuno spremni da probamo da iznenadimo. Zvezda je ove godine možda i najbolja napadačka ekipa u ligi i dokazali su u regularnom delu sezone. Nama ne odgovara njihov stil igre jer imaju na svakoj poziciji igrača koji pravi prednost, ali i u odbrani mogu igrati više različitih stvari. Sigurno je to najteži test za nas ali nikad se ne zna, možda ćemo prvi put pobediti Zvezdu", priželjkuje trener "studenata" Dejan Jankara.
Neizvesna serija očekuje se u duelu Mege i Cedevita Olimpije (20.00, TV Arena sport 1). Beogradska ekipa je u odličnoj formi, uspela je da obezbedi prednost domaćinstva u eventualnoj majstorici, ali kvalitet i iskustvo je na sgtrani Ljubljančana. Ove sezone oba njihova duela su bila izjednačena, u prvom je slavila Cedevita, u Beogradu je uspešnija bila Mega.
"Cedevita Olimpija je iskusan tim, sa dobrim igračima i čeka nas težak posao. Pozvao bih sve navijače da dođu, da nas podrže. Da damo sve od sebe, odigramo našu košarku i nadam se da će to biti dovoljno za pobedu. Čitave sezone se igra za plej-of. Završili smo sezonu na najbolji način. Još smo mladi, svaki trening još jače radimo i nadam se da ćemo to pokazati", istakao je u najvi meča igrač Mege Stefan Miljenović.
Plej-of AdmiralBet ABA lige, četvrtfinale - prvi mečevi
Subota
(1:0) Budućnost - Zadar 100:69
Ponedeljak
Crvena zvezda - Studentski centar 18.00 (AP1)
Mega - Cedevita Olimpija 20.00 (AS2)
Sreda
Partizan - Igokea 18.30 (AP1)
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
15.05.2026 21: 50
Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale plej-ofa ABA lige, pošto su večeras u Beogradu savladali ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 95:86 u trećem meču četvrtfinala i tako sa 2:1 u pobedama prošli u nastavak takmičenja.
15.05.2026 21: 33
Trener košarkaša Crvene zvezde ima razuevanja za promenljive igre svog tima i nada se oporavku makar jednog od trojice povređenih igrača.
15.05.2026 20: 58
Košarkaši Crvene zvezde su u meču velikog naboja zabeležili trijumf i nastavljaju pohod ka šampionskom prstenu regionalnog takmičenja.
15.05.2026 08: 20
Posle dramatičnih 1:1 u seriji, crveno-beli se vraćaju pred svoje navijače sa imperativom pobede. Tim Saše Obradovića je u prvom susretu demonstrirao napadačku moć i slavio sa 101:92, ali je potom u Ljubljani ispustio čak 21 poen prednosti i dozvolio slovenačkom predstavniku da trijumfuje 92:86 i izbori majstoricu.
pre 1 sat 20: 59
Košarkaška ABA liga saopštila je danas da će regionalno takmičenje od naredne sezone imati novog sportskog direktora, pošto je sporazumno raskinuta saradnja sa Milijom Vojinovićem.
pre 6 sati 16: 48
Bivši centar Zvezde je jedan od retkih igrača koji su stavili paraf, jer su mnogi odlučili da napuste klub, zbog finansijskih problema.
pre 8 sati 14: 39
"Orlići" ubedljivo poraženi od Letonije sa 99:59 u osmini finala šampionata.
pre 9 sati 13: 15
Prema informacijama iz Španije, trenutno nema nameru da ponovo angažuje Amerikanca, što crno-belima komplikuje situaciju pred početak nove sezone.
Ostavite komentar