ABA liga

26.03.2023 21:04
Partizan slavio uz veliku borbu: Cedevita Olimpija doživela poraz, ali pokazala zube MN Press

Košarkaši Partizana su u dobro popunjenoj "Štark areni" uz dosta muke savladali Cedevitu Olimpiju sa 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7) u okviru 23. kola AdmiralBet ABA lige.

Samo par dana nakon velikog trijumfa nad Olimpijakosom, crno-beli su u dočekali motivisanu Cedevitu na meču koji je sa tribina pratilo preko 15 hiljada gledalaca. Primetan je bio umor kod izabranika Željka Obradovića, ali su na kraju došli do željenog cilja.

Partizan Mozzart Bet – Cedevita Olimpija 76:73

Dvorana: Štark Arena

Sudije: Josip Radojković, Mario Majkić, Denis Hadžić

Partizan: Papapetru 14, Ledej 13, Smailagić 12, Panter 10, Egzum 10, Trifunović 5, Vukčević 4, Avramović 4, Anđušić 2, Madar 2, Naneli

Cedevita Olimpija: Adams 19, Ferel 17, Matković 14, Radović 6, Jeremić 6, Dragić 4, Murić 3, Kosi 2, Rebec 2

Gosti su bolje ušli u meč, te su bili uspešniji u prvoj četvrtini, na čemu mogu da zahvale svojoj svežini i Partizanovom umoru. Uspeli su domaći u drugoj deonici da uhvati dobar ritam, ali se na pauzu ipak otišlo sa +2 u korist Cedevite.

U nastavku smo gledali veoma neefikasan meč, s obzirom na to da su i jedni i drugi mašili i otvorene šuteve i slobodna bacanja. Gosti su u završnih deset minuta ušli sa prednošću od dva poena, ali nisu uspeli da je sačuvaju.

Naime, košarkaši Cedevite su čitavih šest, skoro sedam, minuta u poslednjoj četvrtini bili bez poena, što je Partizan iskoristio i došao do preokreta, pa na kraju slavio.

Najučinkovitiji košarkaš Partizana bio je Joanis Papapetru sa 14 postignutih poena, osam skokova i jednom asistencijom, a pratili su ga Zek Ledej sa 13 i Alen Smailagić sa 12 poena postignutih u prvom poluvremenu. U redovima gostiju najraspoloženiji su bili Džoš Adams sa 19 i Jogi Ferel sa 17 poena.

Ekipu Željka Obradovića sada očekuju mečevi Evrolige sa Barselonom i Real Madridom.