ABA liga

Borcu derbi začelja: Čačani napunili koš MZT Skoplja

25.03.2023 21:45
Borcu derbi začelja: Čačani napunili koš MZT Skoplja AdmiralBet ABA liga/Borac/Dusko Radisic

Košarkaši Borca ubedljivo su slavili u derbiju začelja AdmniralBet ABA lige protiv MZT Skopja rezultatom 105:84 (29:19, 28:16, 30:30, 18:19).

Čačani u odnosu na šampiona Severne Makedonije imaju dve pobede više na tri kola pre kraja regularnog dela, gotovo je izvesno da će ekipa iz Skoplja završiti na poslednjem mestu, a Čačni će u baraž za ostanak u ligi.

Domaćin je otpor gostiju slomio u prvom delu, iako je rival bolje otvorio meč i u prvih sedam minuta imao prednost. Borac je serijom 11:0 preokrenuo rezultat i na kraju prve deonioce imao deset poena prednosti (29:19).

Do kraja poluvremena Čačani su uvećali prednost na "plus 22" (57:35). Pogađali su u tim momentima Marko Radonjić koji je vezao dve trojke i Hanter Hejl, vođstvo domaćina bilo je nedostižno za Skopljance.

Najzapaženiji u pobedničkom timu bili su Hanter Hejl sa 22 poena i sedam asistencija, pratili su ga Marko Radonjić sa 19 poena, osam skokova i četiri asistencije, Sava Lešić sa 18 poena i 12 skokova i Bojan Tomašević sa 16 poena.

Kod gostiju iz Skoplja istakao se Kiandre Kuk sa 20 poena, dok je Strahinja Mićović dodao 18, a Vojdan Stojanovski 13 poena.