Rutinski trijumf Crvene zvezde: Krka "stotkom" ispraćena iz hale "Aleksandar Nikolić"

10.03.2024 20:36
Košarkaš Crvene zvezde, Nemanja Nedović MN Press
Košarkaš Crvene zvezde, Nemanja Nedović

Košarkaši Crvene zvezde su rutinski savladali ekipu Krke 110:57 (31:11, 25:16, 25:17, 29:13) u hali "Aleksandar Nikolić" u okviru 22. kola AdmiralBet ABA lige

Ni u jednom trenutku utakmice se nije postavljalo pitanje pobednika jer su crveno-beli od starta silovito ušli u duel. Nakon razmenjenih poena na uvodu u meč, usledila je serija izabranika Janisa Sferopulosa 6:0, a zatim i još jedna. Ovog puta je za pet minuta domaćin napravio seriju 16:0 i otišao na +22 pred kraj prve deonice.

U drugoj četvrtini je prednost regionalnog vicešampiona samo nastavila da raste, te je tako Crvena zvezda na poluvreme otišla sa 29 poena prednosti. Ništa bolje nije bilo ni u drugom poluvremenu za goste iz Novog Mesta. Domaćin je dobio i treći period, te je nakon 30 minuta igre predno iznosila +37. Vođstvo kluba sa Malog Kalemegdana je u poslednjoj četvrtini išla i na preko 50 razlike i bez problema stigla do ubedljivog trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džavonte Smart sa 24 poena, dok ga je pratio Jago Dos Santos sa "dabl-dabl" učinkom od 20 poena i 11 asistencija. U slovenačkom timu su se istakli Jurij Macura i Miha Crkvenik sa po devet poena.