Borbeni "panteri" poklekli u finišu: Jaka Blažič i Zoran Dragić doneli trijumf Cedevita Olimpiji

10.02.2024 19:30
Jaka Blažič, košarkaš Cedevita Olimpije ABA liga/Cedevita Olimpija/Filip Barbalić
Jaka Blažič, košarkaš Cedevita Olimpije

Cedevita Olimija je u završnici meča uspela da pobedi FMP 82:74 (21:15, 21:20, 16:20, 24:19) u 20. kolu AdmiralBet ABA lige. Ljubljančani su imali veliku prednost sredinom treće deonice, uporni i borbeni "panteri" su uspevali da se vrate, ali su presudili iskustvo Jake Blažiča  i Zorana Dragića, te preciznot Gregora Glasa.

Domaćin je od sredine druge četvrtine i posle egala (26:26) napravio seriju 7:0, tu prednost je uvećavao sredinom treće deonice na maksimalnih "plus 16" (51:35). Međutim, "panteri" su se probudili i furioznom igrom pred ulazak u poslednju četvrtinu stigli samo na tri poena minusa (58:55).

Matic Rebec je trojkom, trećom njegovom na meču, tu razliku spustio na poen prednosti za Ljubljančane (64:63), a četvrtim pogotkom iza linije 6.75 metara, doneo prednost FMP-u (68:67) na 5:39 minuta pre kraja.

Ipak, kvalitet i iskustvo igrača Cedevite Olimpije je došlo do izražaja u završnici. Jaka Blažić sa četiri pogotka i Gergor Glas trojkom, pa dvojkom, uz dobru odbranu, doneli su Ljubljančanima kapitalnu prednost od 77:68 koju su do kraja uspeli da očuvaju.

Gosti iz Železnika su uspeli da se spuste na "minus šest" koševima Šaranovića na 1:09 pre kraja, ne i da naprave preokret. Zoran Dragić je sa četiri vezana poena potvrdio trijumf.

Zoran Dragić i Jaka Blažič su sa po 15 koševa bili najefikasniji u taboru domaćina, Kobs je dodao 14, Glas 12, a povratnik Omić je uz 11 koševa imao i 10 skokova. Matic rebec je sa 21 poenom bio košgeterski raspoložen u taboru gostiju.