ABA liga

Olimpija se loše provela u Hrvatskoj: Zadar deklasirao slovenački tim

12.03.2023 19:28
Olimpija se loše provela u Hrvatskoj: Zadar deklasirao slovenački tim KK Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra deklasirali su Cedevita Olimpiju 81:59 (22:13, 21:13, 21:15, 17:18) u 21. kolu Admiralbet ABA lige.

To je bila 10. pobeda hrvatskog tima u dosadašnjem delu sezone, dok je slovenačka ekipa zabeležila tek peti poraz.

Da se Olimpija neće proslaviti u Zadru, mogli smo da naslutimo u finišu prve četvrtine, kada je domaćin na krilima Dejvisa stekao dvocifrenu prednost (19:8). Slovenački tim se dugo mučio u fazi napada, dok sa druge strane, nije imao rešenja na tranziciju rivala u odbrani.

Kako je utakmica odmicala, Olimpija je nastavila da kuburi sa postavkom igre, da bi pred odmor bila čak 16 poena u zaostatku (43:26). Drugo poluvreme nije donelo ništa novo, Zadar je nastavio da kontroliše igru i rezultat, da bi na kraju upisao ubedljivu pobedu.

Listu strelaca pobedničkog tima predvodio je Drežnjak sa 20 poena, Božić ga je pratio u stopu sa 19, dok se u taboru Olimpije istakli Adams i Ferel sa 17, odnosno 16 poena.