ABA liga

MZT pretio do kraja, Mega sačuvala pobedu

12.03.2023 14:11
MZT pretio do kraja, Mega sačuvala pobedu ABA/Mega Mis/Ivica Veselinov

Mega je u 21. kolu kolu AdmiralBet ABA lige pobedila MZT iz Skoplja 93:86 (22:27, 26:15, 28:22, 17:22). Imali su domaćini prednost od sredine druge četvrtine i uspeli su do kraja da je sačuvaju.

Nisu uzalud strahovali u Megi od MZT-a, jer su gosti bolje otvorili meč i preko Mićovića, Vira, Kuka i Stojanovskog vodili od sredine prve deonice koju su dobili 27:22. Razigrali su se Uskoković, Đurišić, Rudan pa su u 15. minutu uspeli da izjednače (35:35), a od kraja poluvremena steknu i šest poena prednosti (48:42). Rudan je ubacio 11 poena u drugoj deonici i bez obzira na promašena bacanja bio je uz Sukokovića i Đurišića ključ preokreta.

Sa dve vezane trojke Đurišić i Uskoković odveli su Megu na plus 13 i uglavnom su tu razliku održavali kroz celu treću četrtinu. Kofi sa četiri poena i Krstevski "trojkom" u seriji od 7:0 vratili su MZT na "minus pet", ali je Rori uzvratio trojkom posle skoro dva minuta igre u poslednjoj četvrtini vrativši nešto veću prednost domaćinu, koju su Grbović, Kazalon i ostali igrači domaćina sačuvali do kraja.

Nikola Đurišić je bio najefikasniji kod Mege sa 20 poena (5 sk, 5 as), Matej rudan je ubacio koš manje, Rori je doao 13, a Uskoković i Grbović po 10. U timu MZT Kofi je postigao 18, Abu 17, Kuk 16, a Mićović 10 poena.