pre 21 minut 09: 15
Marko Nikolić: Drhti mi glas dok se opraštam, ovo je najteža odluka u mojoj karijeri
Bivši trener Partizana napustio CSKA iz Moskve.
Košarkaš MZT Skoplja Keandre Kuk proglašen je danas za najkorisnijeg igrača 18. kola ABA lige, saopšteno je na zvaničnom sajtu regionalnog takmičenja.
Kuk je u pobedi MZT-a nad Olimpijom 79:74 postigao 26 poena i imao je pet skokova i po jednu ukradenu loptu i asistenciju za 25 minuta na terenu.
On je imao indeks korisnosti 31. U saopštenju ABA lige se navodi da je košarkaš Borca Hanter Hejl imao najbolji indeks korisnosti (37), dok je drugi bio igrač Zadra Luka Božić (32).
Međutim, Kuk je proglašen za MVP kola, pošto je MZT pobedio Cedevita Olimpiju, a Borac je poražen od Cibone (83:84), dok je Zadar izgubio od Splita (89:85).
MZT se nalazi na poslednjem mestu na tabeli ABA lige sa tri pobede i 15 poraza.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
20.03.2025 21: 10
Iz Železnika poručuju da je Vučković sticao i seniorsko iskustvo u Drugoj ligi Srbije nastupajući za novosadski Star. FMP se nalazi na osmom mestu na tabeli ABA lige sa 12 pobeda i 11 poraza, a sutra će u 24. kolu regionalnog takmičenja gostovati Zadru.
20.03.2025 19: 25
re nego što je stigao u Igokeu, Milosavljević je tokom karijere igrao za Napredak, Radnički iz Kragujevca, Partizan, Albu, Unikahu, Megu u dva navrata, Bursu i Fuenlabradu.
15.03.2025 20: 39
Goste su do trijumfa vodili Nikolić sa 23 poena i 13 skokova, Grbović sa 19 poena, te Nil sa dabl-dablom od 14 poena i 10 asistencija.
14.03.2025 18: 30
Svetsko prvenstvo u Kataru održaće se od 27. avgusta do 12. septembra 2027. godine.
pre 46 minuta 08: 50
Meč je na programu od 20.00 časova na našem Premium 2 kanalu.
pre 1 sat 08: 00
Neverovatne scene iz Portorika, bivša NBA zvezda upala u "šorku" sa navijačima protivničkog tima!
pre 12 sati 20: 55
O budućnosti nekadašnjeg igrača Partizana, govorio je njegov dugogodišnji menadžer, Marko Jelić, koji je istakao kako je njegov klijent poželjan na tržištu.
pre 12 sati 20: 48
Košarkaški reprezentativac trijumfalno završio odiseju u klubu iz Moskve, pre selidbe u novi klub.
Ostavite komentar