ABA liga

MZT šokirao FMP u Skoplju i upisao četvrtu pobedu u sezoni

03.03.2023 20:30
MZT šokirao FMP u Skoplju i upisao četvrtu pobedu u sezoni ABA liga/MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrovic

Košarkaši MZT-a priredili su pravo iznenađenje u 20. kolu Admiralbet ABA lige. Poslednja ekipa na tabeli nadigrala je FMP pred svojim navijačima 85:79 (13:17, 22:21, 30:18, 22:26) i upisala tek četvrtu pobedu u sezoni.

Do velikog trijumfa domaću ekipu predvodio je Majk Kofi sa 26 poena, Dastin Ver je dodao 13, dok su se na drugoj strani istakli Ebuka Izundu sa 18 poena i Čarls Mening sa jednim manje.

Posle fantastičnog početka i prednosti od 14:2, retko ko je očekivao da će se tim iz Železnika vratiti iz prestonice Severne Makedonije sa porazom. Naročito zbog činjenice da se srpska ekipa nalazi na četvrtom mestu tabele. Međutim, MZT je danas odigrao meč sezone, a zahvaljujući boljoj igri u trećoj četvrtini i požrtvovanoj odbrani u finišu, uspeo je da napravi iznenađenje i savlada favorizovanog rivala.

Domaćin je u poslednju četvrtinu ušao sa devet poena prednosti (65:56). FMP je potom na krilima Mura i Meniga prišao na posed od izjednačenja sredinom doenice (72:70), ali Ver i Brusać nisu dozvolili preokret. Preuzeli su uloge lidera i sa nekoliko učinkovitih napada, ponovo su napravili osetniju razliku za MZT (84:75). I pored velike želje, gosti nisu uspeli da se vrate u meč, da bi na kraju zabeležili četvrti uzastopni poraz u regionalnom takmičenju.