ABA liga

Šuterska rapsodija u Ljubljani: Cedevita porazila Cibonu za 10. pobedu u ABA ligi

22.12.2023 19:52
Košarkaš Cedevita Olimpije, Jaka Blažič ABA liga/Cedevita Olimpija/Filip Barbalić
Košarkaš Cedevita Olimpije, Jaka Blažič

Evrokup možda nije njihovo takmičenje jer nemaju nijednu pobedu ove sezone, ali ABA liga je potpuno druga priča kada je u pitanju Cedevita Olimpija. Slovenačka ekipa je savladala Cibonu 93:91 (19:14, 23:22, 27:21, 22:31) u 13. kolu regionalne lige.

Iako je na kraju viđena prava šuterska rapsodija, gde su oba tima na kraju šutirala preko 60 posto van linije 6.75, poprilično čvrste odbrane su viđene u uvodnim minutima utakmice. Klub iz Ljubljane je uspeo da na kraju prve deonice vodi 19-14, dok je znatno efikasnija bila druga četvrtina koju je domaćin takođe dobio, te su na poluvreme otišli sa šest poena prednosti.

Izabranici Simonea Pjaniđanija su nastavili da dominiraju u napadu u drugom delu igre. Vođstvo Cedevite je samo raslo, a u jednom trenutku je bilo i maksimalnih +14. Međutim, zagrebačka ekipa je uspela da se u potpunosti vrati u meč i na 100 sekundi do kraja stigne do nerešenog rezultata (82:82). Ipak, domaćin se koševima Karla Matkovića, a zatim i Roka Radovića odvojio na dva poseda viška, što Cibona nije uspela da nadoknadi.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Jaka Blažić sa 23 poena, dok je Džastin Kobs dodao 20. Sa druge strane hrvatski tim su predvodili Aleksandar Aranitović i Domagoj Vuković sa po 19 poena,  a Jakov Mustapić se istakao sa 11.