Oslabljena Mega "pala" u Podgorici: SC Derbi upisao šestu pobedu u ABA ligi

04.12.2023 19:36
Borna Kapusta i Nikola Topić na utakmici SC Derbi - Mega ABA liga
Borna Kapusta i Nikola Topić na utakmici SC Derbi - Mega

Košarkaši Mege su u Podgoricu stigli oslabljeni jer nisu mogli da računaju na Uroša Plavšića i Nikolu Jankovića. Uprkos tome, nisu se lako predali. Iako su imali dvocifren zaostatak, tim Marka Baraća se držao do poslednjih minuta ali je na kraju poražen od SC Derbija 89:82 (17:17, 29:19, 13:24, 20:22).

Bez dva centra, roster srpske ekipe na ovoj utakmici su činili veoma mladi košarkaši. Najstariji je bio Stefan Miljenović rođen 2001. godine, dok je prosek godina Mege na ovom meču bio 19,9.

Utakmicu su započeli vrlo dobro i parirali znatno iskusnijim rivalima iz redova crnogorske ekipe. Ipak, prevaga na stranu domaćina je stigla u drugoj deonici koju je SC Derbi dobio sa 29:19 i tako sa 10 razlike otišao na pauzu.

Treća četvrtina je pripala gostujućem timu koji je na krilima Nikole Đurišića i Topića uspeo u potpunosti da se vrati u meč i čak povede pred ulazak u poslednji period utakmice. U samom finišu je domaćin preuzeo vođstvo, a Mega nikako nije uspevala da povrati prednost. Loše odluke u završnici su koštale srpsku ekipu prilike da odnese pobedu uprkos tome što je oslabljena stigla u Podgoricu.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Kenan Kamenjaš sa 18 poena, a u redovima gostiju se istakao Nikola Topić sa 20. SC Derbi nakon ovog trijumfa ima skor 6-4 u ABA ligi, dok Mega sada ima pet pobeda i pet poraza.