pre 8 sati 22: 57
Kasno buđenje Podgoričana: Jermeni poslali Budućnost i Lalatovića u Ligu konferencije
Jermenski prvak remijem 2:2 (2:0) prošao u drugo koklo kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
Košarkaši Mege napravili su prvoklasnu senzaciju pobedom protiv Partizana u prethodnom kolu AdmiralBet ABA lige, da bi izgubili večerašnji duel sa ekipom Budućnosti u Podgorici - 73:71.
Meč je imao triler završnicu u kojoj se bolje snašao crnogorski predstavnik u regionalnom takmičenju: Mekinli Rajt je pogodio dva penala za 71:70, Stefan Miljenović jedno; Rajt je ponovo bio siguran sa linije za slobodna bacanja, a Nikola Topić je promašio trojku za pobedu.
Budućnost je vodila u većem delu meča u "Morači", sredinom druge četvrtine imala je dvocifrenu prednost (33:20), na kraju prvog poluvremena agresivnu igru naplatila je vođstvom od 11 poena (41:30), s sredinom zadnje deonice bežala sedam poena rivalu (65:58), međutim beogradski sastav je okrenuo vodu na svoju vodenicu (68:67, 70:69).
Nije, ipak, izdržao nametnut ritam, pa je protivnik na opisani način odbranio svoj teren, zadržavši maksimalan skor u ovoj sezoni ABA sezone (5-0), dok je Mega ostala na dve pobede u istom broju nastupa na Jadranu.
Budućnosti su najviše poena doneli Joan Makundu (18), Mekinli Rajt (13), Flečer Megi (9) i Kolbi Ros (9). Kod Mege je Uroš Plavšić postigao 13, Andrija Jelavić 12, Nikola Đurišić 11, Omerkan Ilijasoglu 10, Nikola Topić devet poena.
U sledećem kolu ABA lige, Budućnost gostuje ekipi Crvene zvezde, dok će Mega ugostiti ekipu Zadra.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
28.12.2024 13: 55
Mega gost Studentskog centra, FMP domaćin Budućnosti.
03.11.2024 22: 10
Kevin Ferel i Kenan Kamenjaš vodili Podgoričane do pobede u "Morači".
07.05.2024 10: 34
Košrkaši Partizana i Crvene zvezde imaju priliku da pobedama nad ekipom Budućnosti u Podgorici, odnosno Mege u beogradu, obezbede reprizu prošlogodišnjeg finala regionalnog takmičenja.
24.04.2024 15: 45
Čelnici AdmiralBet ABA lige odredili su termine mečeva polufinalnih serija, a prvi će na teren branilac titule Partizan i Budućnost 30. aprila.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 2d
pre 10 sati 21: 36
Vlasnik izarelskog kluba emotikonima na mreži "X", pa izjavom digao medije na noge.
pre 15 sati 16: 38
Španski velikan navodno nudi manje novca od konkurenata, ali daleko bolju sportsku priču.
pre 17 sati 14: 00
Abramo Canka novi je košarkaš Virtusa, saopštio je danas šampion Italije.
pre 19 sati 12: 20
Italijanski košarkaš Guljelmo Karuzo nije više član Olimpije, saopštio je danas milanski klub.
Ostavite komentar