pre 7 minuta 13: 21
(UŽIVO, VIDEO) Budućnost D. - Crvena zvezda 0:2: Pogodio i Enem
Budućnost iz Dobanovaca igra protiv Crvene zvezde zaostali meć osmine finala Kupa Srbije.
TV Arena sport
Dok se temperatura umereno spušta i postaje iz dana u dan sve hladnije i tmurnije, postepeno se približavamo ne samo prazničnom periodu godine, već i prelomnoj tački NFL sezone.
Nakon jedanaest odigranih kola, NFL je pružio jednu od najnepredvidljivih i uzbudljivih sezona u 21. veku. Dominantne franšize iz poslednjih pet godina se poprilično muče, novi izazivači su se pojavili niotkuda, a plej-of slika ne izgleda onako kako su mnogi predvideli pred početak sezone.
U američkoj fudbalskoj konferenciji (AFC) najčudesnija priča ove sezone pripada Nju Ingland Petriotsima i njihovoj šokantnoj renesansi pod vodstvom glavnog trenera Majka Vrejbela. Petriotsi su prošle sezone bili jedan od najgorih timova u ligi, ali angažovanje Vrejbela u međusezoni je u potpunosti promenio tok ekipe koja je trenutno prva u konferenciji. Predvođeni kvoterbekom Drejkom Mejom, Petriotsi su pronašli svog novog lidera i istinskog naslednika Toma Brejdija.
Odmah iza Nju Inglanda, Indijanapolis Koltsi i Denver Bronkosi predstavljaju dva najveća iznenađenja u AFC. Istinski je pravo čudo napravio glavni trener Koltsa, Šejn Stajken, time što je spasio karijeru Denijela Džounsa, ali motor i duša ovog tima je svakako trkač Džonatan Tejlor koji je već sada oborio nekoliko rekorda franšize i trenutno je jedan od glavnih kandidata za MVP priznanje.
Bronkosi imaju svoj najbolji početak sezone još od 2015. godine, kada su osvojili Superboul 50. Ekipa Šona Pejtona zahvaljujući najboljoj odbrani u ligi i mladom kvoterbeku, Bou Niksu, se nalazi na vrhu zapadne divizije AFC, za koju su mnogi mislili da će ponovo pripadati Kanzas Siti Čifsima.
Kada smo se već dotakli Čifsa, oni su za sada neprijatno iznenadili i razočarali. Ekipa Endija Rida je trenutno van plej-of slike i postoji realan scenario u kojem će Kanzas Siti propustiti doigravanje prvi put od 2014. godine.
U ostatku konferencije Bafalo Bilsi, Los Anđeles Čardžersi i Džeksonvil Džeguarsi se trenutno nalaze na deobama koja vode u doigravanje, dok Pitsburg Stilersi imaju prednost u severnoj diviziji AFC. Baltimor Rejvensi i Hjuston Teksansi vrebaju kao timovi iz senke koji bi mogli svima da pomrse račune i unište planove.
Što se tiče nacionalne fudbalske konferencije (NFC), ustanovljeni timovi kao što su Los Anđeles Remsi i Filadelfija Iglsi se nalaze na vrhu.
Tampa Bej Bakanirsi standardno vladaju južnom divizijom NFC, mada se postepeno iz senke šunjaju i prete Karolina Pantersi, a najintrigantnija fabula se odvija na severu NFC. Osvežavajuće je videti trijumfalni povratak Čikago Bersa, koji predvođenim glavnim trenerom Benom Džonsonom, imaju najbolji početak sezone od 2018. godine i trenutno su prvi u toj diviziji. Superboul favoriti pred početak sezone, Grin Bej Pekersi, još ne igraju na očekivanom nivou ali beleže pobede, dok su u ovom momentu Detroit Lajonsi van plej-of slike. Treba posebno pohvaliti San Francisko Fortinajnerse, koji uprkos silnim povredama njihovih najboljih igrača, pronalaze načine da pobeđuju i bore za plej-of mesto, takođe su i Sijetl Sihoksi zaslužili momenat pažnje s obzirom da su izrasli u jedan od najopasnijih timova u ligi.
Sezona je do sada pokazala da u ovom sportu ništa nije zagarantovano. Uobičajene sile su pale, mladi kvoterbekovi su napredovali, a promene trenera su odmah urodile plodom. Ponovni uspon Petriotsa, potencijalno odsustvo Čifsa iz plej-ofa, oživljavanje Bersa pod Džonsonom i ultra-konkurentne divizije stvorili su jednu od najuzbudljivijih sezona u ovom veku.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
19.01.2026 12: 00
U profesionalnom sportu, na severnoameričkom kontinentu, biti tik iznad ili tik ispod proseka je najgora pozicija u kojoj možete biti. Niste dovoljno kvalitetni da se borite za titulu, ali daleko ste od toga da izaberete sjajne, perspektivne mlade igrače na draftu i sa njima unapredite tim.
pre 1 sat 12: 00
Olimpijski turnir u hokeju na ledu mogao je da bude jedan od najjačih u istoriji, da zaseni Nagano. Bez Rusije u ovom sportu ništa nema smisla.
10.02.2026 12: 00
Ovosezonski Sijetl Sihoksi su prava definicija toga šta znači biti kompletan tim, istinski su vredni i dostojni toga da budu Superboul šampioni!
09.02.2026 12: 00
Golf je sport u kom ne možete imati primedbu na saigrača jer vam nije dodao loptu, kriviti sudiju da je lopta završila u polju, a ne u autu ili pokušati da nađete alibi za svoju lošu igru. To nije moguće, jer na golf terenu ste samo vi, vaši štapovi, loptica i teren. Uz nebrojivo varijabila, od vaših, preko stanja i težine terena, do vremenskih uslova.
08.02.2026 12: 00
Nećemo trošiti reči na veliki rast u kvalitetu fudbala u Poljskoj kroz poslednju deceniju, niti na način na koji je do njega došlo, već ćemo se čisto osvrnuti na statističke podatke koje nam donose tabela i rezultati određenih timova.
Ostavite komentar