Autor: Kosta Simetić

30.08.2023 22:59
Čelsi se provukao protiv Vimbldona: Madueke i Fernandez doneli pobedu "plavcima" Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Fudbaleri Čelsija uspeli su nekako da savladaju Vimbldon 2:1 (1:1) i plasiraju se u naredno kolo EFL kupa.

Bili su "plavci" veliki favoriti na ovom duelu, ali nije sve počelo bajno po njih. Golman Robert Sančez je u 19. minutu oborio napadača Vimbldona, Džoša Dejvidsona, a sa bele tačke nepogrešiv je bio Džejms Tili.

Mučio se Čelsi da dođe do gola, ali je u nadoknadi prvog poluvremena Noni Madueke iznudio faul, a potom je i preuzeo odgovornost i bio precizan.

Nastavila je četa Maurisija Poketina da napada, a za to je bila i nagrađena. U 73. minutu veliku grešku je napravio golman gostiju Aleks Bas, a to je sjajno iskoristio Enco Fernandez i loptu rutinski poslao u nebranjenu mrežu.

U ostalim mečevima Blekburn je deklasirao Herogejt 8:0, Everton je slavio 2:1 protiv Donkastera, Barnli je minimalnum rezultatom slavio protiv Notingem Foresta, dok je trećeligaš Linkoln posle penala izbacio premijerligaša Šefild junajted.