Fulam eliminisao Totenhem iz Karabao kupa: Davinson Sančez tragičar "pevaca"

29.08.2023 22:50
Fulam eliminisao Totenhem iz Karabao kupa: Davinson Sančez tragičar "pevaca" Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Fudbaleri Fulama su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Totenhem i plasirali se u naredno kolo Karabao Kupa. U regularnih 90 minuta meča bilo je 1:1 (1:0), da bi "Kotidžersi" pred svojim navijačima slavili u penal seriji - 5:3.

Domaćin je do vođstva došao u prvom poluvremenu, kada je fudbaler "pevaca", Miki van den Ven nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu u 19. minutu, da bi Totenhem izjednačio u 56. preko Rišarlisona. Brazilac je dočekao centaršut Ivana Perišića i sa druge stative glavom poslao loptu iza leđa Mareku Rodaku.

Pobednika penal serije odlučio je promašaj defanzivca gostiju, Davinsona Sančeza. Za Fulam su precizni bili Andreas Pereira, Raul Himenez, Hari Vilson, Žoao Paljinja i Keni Tete, a za Totenhem Hjon Min Son, Dejan Kulusevski i Džejms Medison.