07.08.2023 14:42
Kejtlin Ford kao Kilijan Mbape: Australija u četvrtfinalu Mundijala za fudbalerke Tanjug/AP Photo/Mark Baker

Australija, domaćin Mundijala za fudbalerke, plasirala se u četvrtfinale posle pobede nad Danskom od 2:0 (1:0). Rivala će saznati sutra kada snage odmere Francuska i Maroko.

Nisu dozvilile Australijanke iznenađenje kao na meču sa Nigerijom u grupi, imale su u sjajnoj Kejtlin Ford, fudbalerki Arsenala, prvu zvezdu koja je i prelomila meč. Koliko je Kejtlin brza videlo se u 29. minutu. Meri Fauler je uputila sjajan dubinski za "sprinterku" Arsenala, a zatim je usledila rutinska završnica ispod golmana Danske. Bio je to 30. gol Fordove u dresu Australije, realizacija poput Kilijana Mbapea.

Danska je bila u podređenom položaju tokom celog meča, Australija je bila izuzetna u defanzivi, ali je konstatno napadala. Meri Fauler je "zamesila" i drugi pogodak u 70. minutu. Hejli Raso je pogodila sa šest metara i stavila tačku na uspeh Australije.

Danas je i Engleska prošla u četvrtfinale i to posle boljeg izvođenja penala protiv Nigerije.