29.07.2023 13:27
Šveđanke napunile mrežu Italije i obezbedile drugu rundu Mundijala za fudbalerke Tanjug/AP Photo

Najbolje fudbalerke Švedske rasterećene čekaju zadnje kolo takmičenja u grupi G Svetskog prvenstva, jer su današnjom kanonadom golova protiv Italije - 5:0 (3:0) upisale još tri boda i osigurale ostanak na takmičenju u Australiji i Novom Zelandu.

Golmanka Frančeska Duarta uspevala je nekako do 39. minuta da odlaže rezultatsku katastrofu, ali kada ju je Amanda Ilestad naterela na prvu kapitulaciju jedina dilema je bila koliko puta će još puta beskrvne i manje kvalitetne "azurine" morati da kreću sa centra.

Do kraja prvog poluvremena uradile su to još dva puta, pošto su Fridolina Rolfo (44) i Tina Blekstenijus (45+1) praktično zacementirale svojoj selekciji prvo mesto na kraju prve faze Mundijala.

U nastavku je Ilested još jednom pogotkom potvrdila trijumf, da bi Rebeka Blomkvist u finišu susreta (89) samo zaokružila blistavu partiju izabramica Petera Gerhardsona.