pre 1 minut 22: 58
(VIDEO) "Brđani" se šepure na liderskoj poziciji: Čukarički slavio u beogradskom derbiju i preuzeo vrh SLS
Na Banovom brdu se sanjaju najlepši snovi.
Kubeš Slavomír / ČTK / Profimedia
Fudbaleri Crvene zvezde nakon eliminacije u trećoj rundi kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona okreću se obavezama u drugom po kvalitetu evropskom klupskom fudbalskom takmičenju, gde će se u plej-ofu sastati sa češkom Viktorijom Plzenj.
Česi su na startu nacionalnog prvnstva, u prva tri odigrana meča osvojili svega dva boda pošto su u premijernom susretu nove sezone poraženi na domaćem terenu od Slovan Libereca rezultatom 1:3, a zatim su usledila dva remija protiv Zbrojovke (1:1) i Teplica (5:5).
Viktorija Plzenj - Zlin 3:2 (2:1)
U četvrtoj takmičarskoj rundi Prve lige Češke Viktorija je dočelaka ekipu Zlina, tim koji se nalazi na samom začelju tabele, a ulogu favorita su opravdali već u šestom minutu susreta kada je Kukučka zatresao sopstvenu mrežu i doveo Viktoriju do prednosti.
Ipak, samo sedam minuta kasnije hladan tuš za domaće navijače pošto je Petruta poravnao rezultat, ali domaćin u samom finišu prvog poluvremena preko Kabonge sa bele tačke ponovo stiže do prednosti.
U drugom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak. Adu je u 56. minutu zatresao mrežu Dostala čime je obezbedio prvi ovosezonski trijumf predstojećem protivniku srpskog šampiona.
Do kraja susreta gosti su preko Apije u 83. minutu uspeli da ublaže poraz.
Ovim trijumfom fudbaleri Viktorije su zabeležili prvi trijumf u aktuelnoj sezoni i sa pet osvojenih bodova iz četiri odigrana meča popeli su se do devete pozicije elitnog ranga češkog fudbala. Ono što se mora naglasiti jeste činjenica da budući Zvezdin protivnik ima izuzetno raspoloženi vezni red pošto su čak deset puta tresli protivničke mreže, ali istovremeno se mora naglasiti i da je defanziva očigledno slabiji deo tima. Čuvar mreže Viktorije je čak 11 puta savladan tokom 360 minuta fudbala.
Da podsetimo, prvi meč plej-ofa UEFA Lige Evrope između Crvene zvezde i Viktorije Plzenj na programu je u četvrtak 20. avgusta sa početkom od 20 časova na stadionu "Rajko Mitić".
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
pre 29 minuta 22: 31
Podatak koji mnogo toga otkriva.
pre 2 sata 20: 51
Kod kuće je ipak najlepše.
pre 4 sata 18: 51
Za njega nema mesta u Rijerinoj Zvezdi.
pre 4 sata 18: 14
Španac ima veliko poverenje u litvanskog gorostasa.
pre 2 minuta 22: 58
Na Banovom brdu se sanjaju najlepši snovi.
pre 29 minuta 22: 31
Portugalac iz Bajerna bi mogao da promeni smer na Ostrvu.
pre 29 minuta 22: 31
Podatak koji mnogo toga otkriva.
pre 1 sat 21: 49
Atletiko Madrid je završio posao koji je Diego Simeone dugo želeo. Kristijan Romero postao je novi član madridskog kluba, a Argentinac u prestonicu Španije stiže sa reputacijom jednog od najčvršćih i najkompletnijih štopera svoje generacije
Ostavite komentar