pre 46 minuta 07: 17
(KRAJ/VIDEO) Velika pobeda Paragvaja nad Turskom!
Južnoamerička selekcija ostaje u trci za plasmanom u narednu rundu, izabranici Vinćenca Montele se opraštaju od prvenstva sveta.
Guliver/REUTERS/Massimo Pinca
Evropska fudbalska unija (UEFA) i čelnici Juventusa postigli su dogovor da italijanski klub ne igra u evropskim takmičenjima naredne sezone, javio je danas dnevnik "Korijere delo Sport".
Italijanski dnevnik tvrdi da je Juventus tražio, a UEFA prihvatila, da klub bude izbačen iz Lige konferencija u sledećoj sezoni.
Iz Torina su tražili da budu kažnjeni sad da ne bi imali probleme da igraju u Ligi šampiona u sezoni 2024/25, pod uslovom da budu među četiri prvoplasirana kluba u Seriji A.
UEFA je razmatrala kaznu za Juventus zbog kršenja finansijskog fer-pleja, a u Torinu su strahovali da bi mogla da bude žestoka, pa su se nagodili i izbegli teže sankcije.
Juventus će, dodaje se u tekstu, u Ligi Konferencija zameniti Fjorentina, koja je završila na osmom mestu Serije A prethodne sezone, a nedavno je igrala finale tog takmičenja u kom je poražena od Vest Hema.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
Broj koji sve objašnjava je 4,81. Toliko slavnih fudbalera na milion stanovnika, prema podacima Pantheon projekta Univerziteta MIT, proizvela je Hrvatska u poslednjih 165 godina.
Meksiko i SAD su ostvarili uverljive pobede, dok je Kanada odigrala nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom.
24.03.2025 19: 29
U Italiji se i dalje pitaju zbog čega je Mota imao tako malo poverenja u golgetera koga traže i klubovi iz Premijer lige, upravo je o tome govorio i bivši reprezentativac Hrvatske, Robert Jarni.
22.03.2025 14: 48
Kao prvi pik da ga zameni navodi se Roberto Manćini. Bivši selektor Italije je itekako zainteresovan za klupu “stare dame”. Čak bi prihvatio ugovor na četiri meseca, ali sa klauzulom da u slučaju da obezbedi plasman u Ligu šampiona ugovor bude produžen na godinu dana.
20.03.2025 16: 40
Srpski as je već nekoliko meseci na uradu navijača kluba iz Torina, a od dolaska Muanija, retko i dobija šansu kod Tijaga Mote. Nema sumnje da će Vlahović već ovog leta promeniti destinaciju.
03.03.2025 22: 43
Srpski reprezentativac Dušan Vlahović nije bio u startnih jedanaest, priliku je dobio tek u 82. minutu. Na klupi Verone ostao je Darko Lazović.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 5h
pre 9 sati 23: 00
Srpski fudbaler Uroš Miladinović produžio je ugovor sa Čukaričkim do 2028. godine, saopštio je danas beogradski klub.
pre 9 sati 22: 10
Bajer iz Leverkuzena nastavio je sa jačanjem ekipe za narednu sezonu, pošto je u svoje redove doveo portugalskog fudbalera Alfonsa Moreiru iz redova Lionskog Olimpika.
pre 11 sati 20: 50
Fudbalski klub Železničar iz Pančeva nastavlja da slaže kockice za sezonu u kojoj ga očekuje najveći izazov u istoriji kluba – nastup na evropskoj sceni.
pre 11 sati 20: 25
Holandski fudbaler Jan Pol van Heke novi je igrač Totenhema, saopštio je engleski klub.
Ostavite komentar