Argentina tužbe teorije zavere mediji influenseri favorizovanje FIFA Mundijal 2026 TV Arena sport | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

Argentinski fudbalski savez najavio procese protiv teoretičara zavere: Dokažite protekciju logo sponzor

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

22.07.2026 16:15
Fudbaleri Argentine, posle izgubljenog finala 23. Mundijala Credit: Pedro Paulo Diaz / imago sportfotodienst / Profimedia
Fudbaleri Argentine, posle izgubljenog finala 23. Mundijala

Argentinski fudbalski savez najavio je pokretanje pravnih postupaka protiv medija, influensera i drugih javnih ličnosti uključenih u, tvrdi AFA, širenje neosnovanih optužbi da je Svetsko prvenstvo 2026. bilo namešteno u korist, 19. jula, svrgnutog planetarnog vladara. 

Tamošnji mediji ne navode konkretna imena influensera, novinara, "malih" korisnika društvenih mreža, kao potencijalne mete, ali prenose da je argentinska fudbalska vrhuška rešena da sudski goni pojedince i kolektive koji su na portalima, TikToku, X mreži, Instagramu... delili "navodne dokaze" pomenute teorije zevere. 

 

 

Stava da su pojedine objave prešle granicu legitimnog komentarisanja sportskih događaja. top jest predstavljaju narušavanje ugleda igrača, selektora, AFA i argentinskog fudbala u celini. Nema informacija ni da li će pomenutim procesom biti obuhvaćeni i pojedini akteri Mundijala, tj. igrači selektori koji su takođe "videli" protekciju. 

Za sada nije poznato koliko će tužbi biti podneto, niti ko će se sve naći među tuženima, ali argentinski mediji navode da će pravni timovi analizirati objave na društvenim mrežama, video-snimke i tekstove za koje smatraju da sadrže neistinite tvrdnje o neregularnosti prvenstva, na čijem kraju je titulu, ipak, odnela moćna Španija. 

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar