pre 28 minuta 10: 30
Ima li neko u Parizu besplatan smeštaj za Hvalinsku?
Čudesna Poljakinja od borbe sa depresijom do polufinala Rolan Garosa...
Credit: Stefano Nicoli / LaPresse / Profimedia
Fudbalska reprezentacija Albanije dobila je novog selektora, pošto je tu funkciju preuzeo italijanski stručnjak Rolando Maran.
Iskusni trener potpisao je ugovor sa Fudbalskim savezom Albanije do kraja 2027. godine i na klupi nacionalnog tima nasledio Brazilca Silvinja.
Maran u novi posao ulazi sa jasnom porukom poštovanja prema onome što je njegov prethodnik uradio u prethodnom periodu, ali i sa željom da nastavi da gradi reprezentaciju koja je poslednjih godina napravila ozbiljan iskorak na međunarodnoj sceni. U prvom obraćanju zahvalio se čelnicima Saveza na ukazanom poverenju, uz poruku da je pažljivo pratio razvoj albanskog nacionalnog tima.
Italijanski trener tokom karijere radio je isključivo u domovini, a vodio je nekoliko poznatih klubova među kojima su Breša, Bari, Đenova, Kaljari i Kjevo. Upravo bi to bogato iskustvo trebalo da donese dodatnu stabilnost reprezentaciji Albanije u narednom ciklusu.
Promena na klupi usledila je nakon neuspeha u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo, gde je Albanija u polufinalu poražena od Poljske rezultatom 2:1. Savez je zato rešio da okrene novi list, a izbor je pao na trenera za kojeg veruju da može da donese novi impuls i vrati reprezentaciju na pobednički kolosek.
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
27.05.2026 20: 37
Selektor će u predstojeća dva susreta testirati neke nove snage.
21.05.2026 16: 35
Selektor nije mogao da poveruje u ono što je čuo.
20.05.2026 16: 26
Iskusni hrvatski as bio je na klupi u Đenovi, a insistira da igra u poslednjem kolu Serije A.
09.05.2026 17: 00
Kaljari je poražen na svom terenu od Udinezea sa 0:2 u meču 36. kola Serije A, ali ovaj neuspeh ne bi trebalo previše da zaboli domaći tim, pošto je opstanak praktično već osiguran.
pre 1 sat 09: 32
Očigledno ima nešto u tom sujeverju...
pre 1 sat 09: 11
"Ništa u karijeri ne mogu da uporedim sa plasmanom na SP..."
pre 2 sata 08: 46
Brzo je i demantovan...
pre 2 sata 08: 21
Domaćinima zasmetala proslava gola...
Ostavite komentar