pre 2 minuta 05: 38
(UŽIVO) Argentina - Švajcarska (1:1): Golčina Alvareza za vođstvo Argentine!
Mesi predvodi Argentinu u četvrtfinalnom duelu protiv Švajcarske, koja sanja veliko iznenađenje.
Credit: Giannis Papanikos / Zuma Press / Profimedia
Andrija Živković je u šest sezona koliko nosi dres PAOK-a iz Soluna postao legenda. Kapitenska traka se ne dobija bez razloga, a srpski reprezentativac je nosi zbog svega što znači za ekipu iz Soluna.
Juče je postao i legenda PAOK-a, bar kada se gledaju mečevi protiv ljutog rivala iz Atine - Olimpijakosa. Postigao je gol uz asistenciju u pobedi od 3:1, vratio je crno-bele na drugfo mesto u plej-ofu. Taj pogodak bio je i rekordni osmi, uz 10 asistencija na 25 mečeva protiv "crveno-belih" iz Atine.
Nadmašio je legende PAOK-a Jorgosa Kudasa, Jorgosa Skartadosa i pokojnog Anestisa Afentulidasa koji su po sedam puta bili strelci protiv Olimpijakosa. Živković je pet golova postigao na "Tumbi", a tri na "Karaiskakiju". Skartados je ostao nejefikasniji na "Tumbi" jer je šest puta tresao mrežu Olimpijakosa, a samo jednom u Atini.
Živković je na 273 meča za PAOK upisao 66 golova i 66 asistencija. Ove sezone je na 41 utakmici upisao sedam golova i čak 18 asistencija, u svakom od četiri takmičenja je imao gol fofavanje!
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
"Volim da pomeram granice i izazivam ustaljeni način razmišljanja, kako na terenu, tako i van njega, i želim da radim sa ljudima koji dele takav pristup", kaže najbolji srpski teniser.
Ovo je prvi put od 1962. godine da je FIFA dozvolila fudbaleru da nastupi na utakmici Svetskog prvenstva iako je zbog crvenog kartona trebalo da odsluži suspenziju.
10.05.2026 20: 33
PAOK i Olimpijakos remizirali su na obostranu štetu...
03.05.2026 20: 53
Crno-beli u derbiju srušili šampiona i odlučili novog prvaka Grčke.
05.04.2026 13: 03
Tim iz Atine ima još šest utakmica do kraja tesne trke za naslov fudbalskog šampiona Grčke.
22.03.2026 20: 08
Neverovatni ishodni 26. kola Superlige Grčke, AEK jedini pobedio, PAOK poražen u Volosu, Olimpijakos remizirao sa Larisom.
pre 6 sati 22: 42
Golman Fenerbahčea na putu za Seriju "A".
pre 7 sati 22: 35
Brazilac je spreman da produži ugovor sa kraljevskim klubom, ali tek posle razgovora po povratku u Madrid.
pre 7 sati 22: 14
Bivši sportski direktor Milana i legenda "azura", imenovan za tehničkog direktora selekcije Italije.
pre 7 sati 21: 53
Selekcija "crvene furije" suvereno stigli do titule prvaka na EURO U19 pobedivši Nemačku 2:0 (1:0).
Ostavite komentar